Економіка

Інвестор з Молдови отримав розкрадений завод Укрспирту

Спиртзавод

В ході огляду спиртзаводу там відсутнє цінне обладнання. Тепер компанія, яка приватизувала підприємство, подає в суд на Україну.

Молдавська компанія СП Zernoff подає в суд на Фонд держмайна України – компанія купила Марилівський МПД ДП Укрспирт, але виявила істотну розбіжність фактичної кількості майна і заявленого в електронному лоті. Про це повідомляє УНІАН у неділю, 21 лютого.

В ході огляду спиртзаводу виявили, що на підприємстві відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об’єкти нерухомості не відповідали опису.

Читайте також:  В Україні сповільнилося зростання цін

“Таким чином, за станом на дату подачі позову, проданий позивачу об’єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаного в договорі і інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговій системі”, – сказано в рішенні Господарського суду Києва від 11 січня 2021 року.

Суд задовольнив прохання інвестора призупинити операцію, що обіцяла принести до держбюджету України 144 млн грн.

“Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об’єкти не відповідають тому, що там є. Ми дуже засмучені, що партнерство в цьому проекті доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності”, – заявив співвласник СП Zernoff Юрій Дячук.