Авто

ЗМІ: хакери зламали Kia Motors і зажадали $ 22 мільйони

Kia

Днями робота IT-відділу американського підрозділу Kia Motors в Каліфорнії була повністю зупинена. Збій вплинув на мобільний додаток UVO Link, телефонні служби, платіжні системи та внутрішні сайти, що використовуються дилерськими центрами по всій країні. За даними журналістів, компанія піддалася хакерській атаці.

В результаті збою користувачі не могли заходити в особистий кабінет на сайті компанії, а один з покупців не зміг забрати свій автомобіль після оплати. На його скаргу представник Kia Motors America відповів, що на сервері стався збій.

Читайте також:  Автомобілі Renault не зможуть розігнатися швидше 180 км / год

За повідомленням видання BleepingComputer, компанія піддалася атаці вірусу-шифрувальника DoppelPaymer і отримала лист від хакерів. Зловмисники заявили, що ними було вкрадено “величезну кількість” даних, які будуть опубліковані в разі несплати викупу в розмірі 404 біткойнов — це більше $22 мільйонів за поточним курсом.

Kia Motors America

Судячи з тексту листа, опублікованого журналістами, хакери стверджують, що якщо зазначена сума не буде отримана ними найближчим часом, вона буде збільшена до 600 біткоіни, або $30 мільйонів. Представники Kia Motors у відповідь на запит ЗМІ заявили, що компанія зіткнулася з тривалим збоєм в роботі систем, і ні про яку хакерську атаку мови не йде.

Читайте також:  Компактний кросовер Alfa Romeo відправили на доопрацювання

“Компанія Kia Motors America, Inc. в даний час відчуває тривалий збій в роботі IT-системи. Проблема торкнулася користувальницький портал, мобільні додатки UVO і сайт по роботі з клієнтами. Ми приносимо вибачення за незручності і працюємо над тим, щоб вирішити проблему якомога швидше з мінімальними перебоями в нашій діяльності. Нам також відомо про чутки, нібито Kia піддається кібератаці. Зараз ми можемо підтвердити, що у нас немає доказів того, що Kia або будь-які дані піддаються атаці з використанням програм-вимагачів», — заявили представники компанії.

У списку “постраждалих” від дії вірусу-шифрувальника раніше відзначилися компанії Foxconn, Compal, PEMEX (Petroleos Mexicanos), Bretagne Telecom і Banijay Group SAS, а також університет Ньюкасла.