Технології

Дослідники навчилися спілкуватися зі сплячими людьми [ВІДЕО]

Безсоння

Зазвичай спляча людина “відключається” від того, що відбувається навколо, і не реагує на дії оточуючих. Стерти грань між сном і дійсністю взялися американські вчені – в ході незвичайного експерименту їм вдалося не тільки “зламати” сон декількох добровольців, а й поспілкуватися з ними до того, як вони прокинуться.

Група вчених з північно-західного університету спільно з незалежними лабораторіями у Франції, Німеччині, Нідерландах і США провела експеримент, в ході якого дослідникам вдалося вести діалог в реальному часі з людьми, які спали і бачили сни.

Читайте також:  Xiaomi запатентувала висувну «дзеркальну» камеру для смартфонів

Згідно з опублікованим звітом, сплячі при цьому могли вирішувати прості математичні завдання і відповідати на питання «так» або «ні».

Перед сном учасники дослідження були проінструктовані – якщо людина бачила усвідомлений сон, то повинна була «посигналити» вченим рухами очей вліво і вправо.

Як виявилося, люди, що знаходяться у фазі швидкого сну, можуть взаємодіяти з експериментатором і спілкуватися в режимі реального часу: розуміти питання і виконувати нескладні обчислення.

Дослідники вважають, що цей експеримент допоможе дізнатися більше про роботу пам’яті людини і про те, як вона залежить від сну. За їх словами, в перспективі при вивченні сновидінь можна буде використовувати ті ж методи оцінки когнітивних здібностей, що і при неспанні. Крім того, відкриття може бути корисним для вивчення різних розладів сну, таких як нарколепсія.