Технології

Відео: дах з сонячними панелями Tesla сам позбавляється від снігу

Solar Roof

Клієнтам в США Tesla пропонує замість звичайного даху встановити Solar Roof-сонячні панелі, які виробляють електроенергію для будинку.

Спочатку дахи Tesla з’являлися в сонячних Каліфорнії і Флориді, але з часом географія розширилася і дійшла до північних штатів з частими снігопадами. Однак для Tesla це не проблема: дах вміє самостійно позбавлятися від снігу.

Tesla Solar Roof-це повноцінна заміна стандартної покрівлі, яка являє собою безліч сонячних батарей, прихованих під міцною скляною черепицею.

Читайте також:  Microsoft запустить альтернативу ChromeOS на базі Windows 10

За даними Electrek, За останній час американській компанії вдалося майже в три рази збільшити продажі Solar Roof, а її глава Ілон Маск назвав панелі наступним «хітом» Tesla.

Продажі зросли в тому числі за рахунок північних штатів США: там попит на Solar Roof зростає незважаючи на те, що панелі ефективніше працюють на півдні, де майже весь рік стоїть ясна погода. Батареї здатні виробляти енергію і в похмуру погоду, але снігопади роблять їх майже повністю марними.

Tesla знайшла рішення цієї проблеми: Solar Roof постійно виділяє невелику кількість тепла, завдяки якому сніг швидко тане і сам зісковзує з похилого даху під дією гравітації.

Читайте також:  Смартфони на Android втрачають довіру користувачів

Це добре видно на ролику, яким поділився один з клієнтів Tesla з Вісконсіна: після хуртовини Solar Roof швидко очистилася, в той час як сусідні будинки залишаються покритими снігом.

Раніше на цьому тижні Tesla запатентувала технологію склоочищення, яка включає в себе всього один «двірник». За допомогою електромагнітного приводу він зможе практично повністю очищати все скло. Першою моделлю з подібним оснащенням стане оновлений Tesla Roadster.

Джерело: Electrek, Jason Lassen / YouTube