Авто

У Канаді хочуть будувати електромобілі для «важких погодних умов»

AK Motor International Corporation

Канадська фірма AK Motor International Corporation оголосила про запуск нового локального бренду. Під маркою Maple Majestic будуть випускати електромобілі та гібриди. Причому в довгостроковій перспективі бренд хочуть зробити провідним автовиробником Канади, який міг би «представляти країну на світовій арені».

Електромобіль Maple Majestic виріс з проекту CANU (Canadian Automotive New Utilities), анонсованого AK Motor в 2019 році. Нова назва нібито точніше передає канадську ідентичність: Maple – Кленовий лист, головний символ країни, а Majestic («Величний») — нагадування про форму правління, парламентську монархію.

Читайте також:  Euro NCAP презентував результати перших краш-тестів року

Засновник AK Motor Аркадіуш Камінські родом з Польщі. До Канади він перебрався в 1982 році. У себе на батьківщині, до слова, Камінські намагається відродити недорогий автомобіль FSO Syrena.

Судячи з фотографій макета, для Maple Majestic Камінські використовує старі напрацювання, проте підносить їх по-новому. Тепер його мета-створити електромобіль, який можна експлуатувати в складних кліматичних умовах Канади.

AK Motor International Corporation

І важливу роль в цьому повинен зіграти обтічний кузов з зігнутим склінням, краще протистоїть сильному поперечному вітру.

Дорожній просвіт електрокара буде регулюватися в діапазоні 140-290 міліметрів. Подовжена колісна база (3100 міліметрів, як у Mercedes-Benz S-Class) дозволить розмістити в підлозі батарею більшої ємності, а також відчутно додати простору в салоні.

Читайте також:  Toyota Land Cruiser нового покоління отримає три мотора V6

Колія і шини спереду і ззаду однакові — це необхідно для впевненого руху по пухкому снігу. Про силову установку не сказано ні слова, крім того, що компанія збирається використовувати компоненти інших виробників.

Термінів виходу Maple Majestic на ринок немає, зате є попередня ціна — 150 тисяч доларів. Тим часом Канадська асоціація виробників автокомпонентів (APMA) розвиває власний проект Arrow.

Електричний кросовер, придуманий командою дослідників зі школи промислового дизайну при Карлтонському університеті в Онтаріо, оформиться в передсерійний прототип до 2022 року.

Джерело: newswire.ca