Фінанси

17 звичок, які зроблять з вас багатія

Золото

Змініть свій підхід до життя, щоб збільшити дохід.

1. Ставте цілі

Поки ви просто мрієте розбагатіти, шансів на це практично немає. Але як тільки ви зробите мрію метою і почнете щось робити, щоб її досягти, вона набуде реальних обрисів.

Зрозуміло, для цього буде потрібно поставити конкретні завдання, терміни їх виконання, засукати рукава і працювати.

2. Мисліть масштабно

Проміжні цілі можна робити дрібними і досяжними, але в глобальному сенсі ви повинні прагнути до більшого, ніж можете собі уявити. Це змусить вас шукати засоби досягнення, які при іншому підході просто не прийшли б в голову.

Наприклад, ви хочете стати мільйонером. Якщо метою визначити один мільйон, дива не станеться: його можна заробити, накопичити, отримати у спадок. Але завдання сколотити капітал в кілька мільйонів змусить вас думати, як грамотно інвестувати, як розвиватися професійно, щоб через кілька років мислити іншими фінансовими категоріями.

3. Уникайте рамок

Штучні обмеження заважають вам рости. Найчастіше планку занижуєте ви самі. Наприклад, коли відмовляєтеся брати участь в проекті, де вам доведеться виконувати невластиві обов’язки, хоча у вас не буде другого шансу отримати такий досвід.

Все нове – це сходинка, за допомогою якої Ви можете піднятися вище.

4. Живіть за коштами

Будьте впевнені, заможна людина не витрачає весь свій дохід і не віддасть останнє, щоб купити, наприклад, дорогий автомобіль. Це прерогатива бідних людей. І справа зовсім не в розмірі заробітку, а в ставленні до грошей.

Витрати повинні бути розумними, ви самі повинні визначити верхню планку витрат по кожній статті. Наприклад, витрачати не більше 30% заробітку на житло, навіть якщо ви знімаєте квартиру. Якщо сума перевищує третину зарплати, варто пошукати житло дешевше.

Розрахунки та економію не можна назвати захоплюючим процесом. Це досить нудно, особливо в порівнянні з шиком в стилі»один раз живемо”. Але жити один раз можна в набагато кращих фінансових умовах.

5. Ведіть бюджет

Ставтеся до фінансів як до бізнесу. Навряд чи компанія зможе стати прибутковою, якщо перестане зводити дебет з кредитом, шукати більш вигідні контракти і скорочувати нецільові витрати. Для ваших особистих коштів це теж працює: якщо ви не в курсі руху грошей, на прибуток розраховувати не варто.

6. Робіть заощадження

Економія не зробить вас мільйонером, але допоможе уникнути банкрутства. Відсутність елементарних заощаджень на випадок форс-мажору призведе до того, що в разі надзвичайної ситуації, наприклад хвороби або звільнення, ви будете змушені влізти в борги, щоб платити хоча б за їжу.

7. Відкладайте додатково зароблені гроші

Люди люблять народні мудрості, але фразу «легко прийшло, легко пішло» використовують чомусь частіше, ніж «копійка гривню береже». Проте рада відкладати гроші, які прийшли до вас несподівано, дійсно робить вас багатшими.

Несподівану премію, гонорар, подарунок або кошти з інших джерел легко відкласти без шкоди, адже ви не враховували їх у бюджеті. При цьому заощадження збільшаться, і ви станете на крок ближче до багатства.

8. Змушуйте гроші працювати

Поки ви просто зберігаєте накопичення, вони зменшуються, так як через інфляцію знижується їх реальна купівельна спроможність. Щоб цього не відбувалося, гроші потрібно як мінімум перевести на накопичувальний рахунок, відсотки на якому випереджають інфляцію. Але це зовсім не Інструмент для заробітку.

Щоб отримувати дохід, гроші потрібно інвестувати. Правда, для цього доведеться розглянути різні варіанти для вкладення коштів і розібратися, як не втратити накопичення.

Одне джерело доходу ненадійний, для впевненого збільшення капіталу їх повинно бути хоча б три.

При цьому мова не йде про пошук другої і третьої робіт. Ви можете інвестувати в акції, здавати нерухомість в оренду або стати партнером у сторонній компанії.

9. Шукайте правильних кумирів

Ніхто не забороняє вам захоплюватися супергероями, але в якості рольових моделей краще пошукати більш прозаїчних персонажів з суперздатностями, які можна розвинути.

Серед успішних бізнесменів напевно знайдеться кілька людей, які Вас надихнуть. Саме вони доводять, що немає нічого неможливого. Значить, і ви зможете досягти успіху.

10. Інвестуйте в себе

Таким, як є, ви можете отримати тільки спадок. Щоб мати хороший дохід, ви повинні постійно розвиватися. Це важливо і для тих, хто хоче залишатися найманим працівником з високою зарплатою, і для бажаючих відкрити свою справу.

Курси, семінари, тренінги, подорожі, зустрічі — це не марна трата грошей. Ви стаєте розумнішими, досвідченішими, проникливішими, що не може не відбитися на заробітку. Що стосується тренінгів і семінарів, доведеться уважно вибирати наставників.

11. Читавши

Читання спеціалізованої літератури-найпростіший спосіб прокачати навички з мінімальними витратами. Ви отримаєте можливість вчитися на чужих помилках, дізнатися, як розвивали різні види бізнесу, як виводили компанію з кризи, що не варто робити, щоб не опинитися в подібних ситуаціях.

Досвід вам дістанеться за ціною книги, тоді як автори, можливо, втрачали для цього мільйони.

12. Використовуйте час ефективно

Робота протягом 24 годин на добу мало кого робить ефективніше, але і відпочивати можна по-різному. Замість того щоб перегортати стрічку в соцмережах або дивитися телевізор, займіться особистим розвитком, яке потім принесе прибуток. Або виспіться, що також позитивно відіб’ється на продуктивності.

13. Будуйте особистий бренд

Зараз не обов’язково бути співробітником Служби безпеки, щоб зібрати докладне досьє на людину. Навіть якщо ви дуже потайний, мережа розповість про вас більше, ніж вам хотілося б. Тому стежте за тим, що ви робите онлайн і офлайн.

Бути бездоганним складно і не всім потрібно. Багато людей стали успішними завдяки сміливим висловлюванням, що йде врозріз з громадською думкою. Але, принаймні, будьте послідовними і майте принципи.

14. Вчіться цінувати людей

З лінійної позиції добре видно, як на мотивацію і працездатність співробітників впливає ставлення керівництва. Однак в кріслі начальника багато хто починає забувати, що в компанії працюють не тільки вони.

Щоб відділ або компанія були ефективними, варто оточити себе відповідальними, розумними, ініціативними працівниками, яким не все одно. Так, їм доведеться добре платити і ставитися по-людськи. Але такий підхід швидко позначиться на результатах.

15. Беріть на себе відповідальність

Пора зрозуміти, що саме Ви несете відповідальність за своє життя. І чим більше рішень ви приймаєте самостійно, тим більше контролюєте те, що відбувається і можете коригувати його.

Навіть якщо ви зробите щось неправильно, ви більше не будете витрачати час на звинувачення когось. Ви візьмете себе в руки і почнете виправляти помилки. Що, безумовно, продуктивніше, ніж бездіяльність.

16. Не здавайтеся

Щоб досягти цілей, вам будуть потрібні наполегливість і терпіння. Удача має значення в роботі і бізнесі, але частіше вона приходить до тих, хто продовжує рватися до мети, навіть якщо обставини складаються не кращим чином.

Якщо ви опустите руки, ви не зможете ловити ними раптово впало на вас багатство, тому не здавайтеся.

17. Робіть максимум

Головний елемент успіху, який ви можете контролювати, це обсяг вкладених зусиль. Якщо робиш мінімум, не варто очікувати максимальних результатів. Пам’ятайте, підкова приносить щастя, якщо її прибити до копита і орати.