Технології

Facebook масово банить контент з Австралії, включаючи метеорологів і медичні служби

Австралія

Facebook відреагував на австралійський закон про переговори зі ЗМІ, ввівши повну заборону на австралійський контент, який тепер поширюється на всю соціальну мережу. В даний час до числа заблокованих матеріалів відносяться навіть сайти, що інформують про коронавірус та лісових пожежах на території держави.

Facebook заявив, що австралійські користувачі Facebook відтепер не можуть ділитися будь-яким новинним контентом з австралійських або міжнародних сайтів. Міжнародні користувачі також не можуть обмінюватися будь-яким контентом з австралійських сайтів після завершення розгортання нової програми.

Цей крок є відповіддю на Кодекс ведення переговорів зі ЗМІ австралійського уряду, який націлений саме на Facebook і Google як на платформи, які отримують вигоду з контенту, створюваного сайтами австралійських ЗМІ, але не платять за нього. Кодекс спрямований на»усунення дисбалансу в переговорах між австралійськими медіа-компаніями і цифровими платформами, зокрема, Google і Facebook”.

Читайте також:  Новий Mac Pro: очікувані дизайн і характеристики

Google, зі свого боку, підписав “значну” угоду з News Corp Руперта Мердока, а також повідомив про угоди на 30 мільйонів доларів США з Nine Entertainment і Seven West Media-трьома з основних компаній, які підштовхнули уряд Австралії до розробки цього Закону.

Facebook вважає, що у нього інші обставини. У прес-релізі, який був опублікований разом з блокуваннями, платформа заявила: “Ми розуміємо, що багато хто запитає, чому платформи можуть реагувати по-різному. Відповідь полягає в тому, що наші Платформи принципово по-різному ставляться до новин. Google Search нерозривно пов’язаний з новинами, і видавці мають право не надавати свій контент добровільно. З іншого боку, видавці охоче розміщують новини на Facebook, оскільки це дозволяє їм продавати більше підписок, розширювати свою аудиторію і збільшувати доходи від реклами.»

Читайте також:  Оновлення Microsoft Edge робить браузер швидше і функціональніша

“Фактично, і як ми чітко давали зрозуміти уряду Австралії протягом багатьох місяців, обмін цінностями між Facebook і видавцями йде на користь видавців-що є протилежністю тому, що законодавство вимагає від арбітра. У минулому році Facebook згенерував близько 5,1 мільярда безкоштовних рефералів австралійським видавцям на суму близько 407 мільйонів австралійських доларів. Для Facebook прибуток від новин мінімальний. Новини складають менше 4% контенту, який люди бачать у своїй стрічці новин”, – сказано в заяві.

У будь-якому випадку, блоки контенту почали знижуватися, і вже було завдано значних побічних збитків. На момент написання, наприклад, заблокована служба Бюро метеорології-і це напередодні початку сезону лісових пожеж. Також були заблоковані державні інформаційні сторінки, що інформують населення про пандемію, а також деякі інші державні служби. Заблоковані гумористичні та освітні, а також торгові платформи. Facebook стверджує, що «перевірятиме будь-який вміст, який випадково був видалений», але незрозуміло, як буде виглядати процес апеляції.

Читайте також:  Літак з трьома крилами обіцяє революцію в пасажирських перевезеннях

У будь-якому випадку, наслідки для австралійських медіа-компаній, які покладаються на Facebook як джерело більшої частини свого трафіку, будуть колосальними.