Робота

Як позбутися від нудьги і стати найрозумнішою людиною в компанії

Нудьга на роботі

Якщо ви читаєте цю статтю в розпал робочого дня, швидше за все, вам нудно. І це погано.

Звідки береться нудьга

Згадайте ті часи, коли ви тільки приступили до своїх обов’язків: нові люди, нова енергія, постійне навчання. Але відчуття новизни минуло, і тепер ви просто мляво робите свою роботу, радіючи тільки в дні зарплати.

Американська психологічна асоціація називає нудьгою нездійсненне бажання активності, яке приносить задоволення. Але ви цього задоволення вже не отримуєте. У психології таке явище називається звиканням: чим частіше ви виконуєте однотипні завдання, тим менше вони стимулюють розумову діяльність. З часом мозок взагалі перестає сприймати їх як спонукання до дії.

Постійно вчіться новому

Навіть якщо ви думаєте, що повністю освоїли свою спеціальність і стали справжнім профі, все одно продовжуйте вчитися: завжди є куди рости. Покінчіть з нудьгою в два кроки:

  • Змініть установку з «Що я повинен зробити сьогодні» на «Що я можу сьогодні дізнатися».
  • Відстежуйте отримані знання.

Ведіть облік своєї діяльності

Американський актор, стендап-комік і сценарист Джеррі Сайнфелд (Jerry Seinfeld) відомий винаходом багатьох лайфхаків. Один з них — «облікова система перетворення у великого коміка».

Одного разу актор-початківець запитав Джеррі, чи знайдеться у нього пара порад для молодого покоління. Сайнфелд порадив кожен день писати хороші жарти. А ще завести настінний календар і червоними хрестиками відзначати в ньому ті дні, коли було написано хоча б кілька жартів. Головне завдання — створити ланцюжок хрестиків і не переривати її.

Застосовуйте метод Сайнфелда в роботі

Облікову систему Сайнфелда можна перетворити на навчальний журнал, створивши таблицю з двома колонками: «Дата» і «Що я сьогодні дізнався». В кінці кожного робочого дня проставляйте дату і записуйте по одній речі, яку ви дізналися за день про себе, свою роботу, товаришів по службі або про компанію в цілому.

Якщо ви будете вести такий журнал, то кожен день будете прагнути до нових знань і зможете дивитися на звичні речі під іншим кутом.