Авто

Audi зазнала систему антиаквапланування

Aquaplaning Intelligent Solution

Компанія Audi протестувала експериментальну систему антиаквапланування на серійній моделі. В її розробці взяли участь Bosch, Italdesign і італійська технологічна фірма EasyRain.

Туринська EasyRain, яка створила пропрієтарний софт, здатний розпізнати аквапланування в самому його початку і активувати систему, навесні минулого року оголосила про приєднання до проекту Bosch Mobility Solutions і Italdesign.

І менше ніж за рік компаніям вдалося довести комплекс A. I. S (Aquaplaning Intelligent Solution) до стану робочого прототипу і навіть інтегрувати його в серійний Audi A6.

Читайте також:  Ілон Маск назвав найгірший момент для покупки нового автомобіля

Aquaplaning Intelligent Solution

У своєму нинішньому вигляді A. I. S складається з насоса і двох висувних форсунок. Коли система фіксує початок аквапланування, перед передніми колесами впорскується водяний струмінь, завдяки чому “руйнується” надмірний шар води на асфальті і відновлюється зчеплення шин з дорогою.

Ефективність системи підтверджена тестами на випробувальному полігоні, але головне — для її роботи не потрібна установка додаткових сенсорів.

Втім, майбутнє A. I. S поки туманно. Доведення системи продовжиться, але коли вона з’явиться на серійних автомобілях поки невідомо. Нові дані про роботу комплексу і подробиці про випробування учасники проекту обіцяють надати в найближчі місяці.

Читайте також:  Mercedes-Benz показав 800-сильний супергібрід GT 73

Джерело: Audi