Економіка

Міненерго: Потрібно побудувати три атомних енергоблоки

Рівненська АЕС

Замість старих енергоблоків, у яких закінчується термін експлуатації, необхідно добудувати два блоки Хмельницької АЕС і один – Рівненської.

В Україні необхідно побудувати три атомних енергоблоки, вважають у Міненерго.

Як заявив міністр енергетики Юрій Бойко під час форуму Україна 30, потрібно добудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС і один – на Рівненській, пише Укрінформ.

“Повинна реалізовуватися програма заміщення поточних атомних блоків: будівництво ХАЕС-3, ХАЕС-4. На мій погляд, ще більш перспективним є проект будівництва п’ятого блоку РАЕС”, – сказав Бойко.

Читайте також:  Україна рекордно збільшила зовнішній борг

Він вважає цю програму не менш перспективною, ніж капітальні ремонти й терміни експлуатації тих блоків, термін експлуатації яких закінчується.

Заступник міністра додав, що атомна енергетика повинна розвиватися, а не тільки треба підтримувати її поточний стан, оскільки вона є стратегічною і базовою для енергетики України.

Як відомо, енергоблок №5 РАЕС знаходиться на етапі передпроектних робіт. Інтерес до його будівництва виявляють фірми з Південної Кореї.

У свою чергу, енергоблок №3 ХАЕС почали будувати в 1985 році, а №4 – через рік. Будівництво було зупинено в 1990 році. На той момент третій енергоблок був готовий на 75%, а четвертий – на 28%.