Авто

Lotus показав електричний спорткар з 2030 року

Lotus E-R9

Компанія Lotus представила концептуальний електричний спорткар E-R9, заснований на технологіях гіперкара Evija. Проект настільки футуристичний, що навряд чи коли-небудь побачить світ. Його основна ідея – показати, якими будуть машини для гонок на витривалість в 2030 році.

Обтічний електрокар створили в дочірній Lotus Engineering як технологічну вітрину досягнень в області електрифікації і аеродинаміки.

Розробкою E-R9 займалася команда інженерів, до якої увійшли Річард Хілл, що відповідає якраз за аеродинаміку, і Льісс Керр, технічний директор Geely Group Motorsports International.

Читайте також:  В Україні підскочили ціни на машини: скільки коштують найпопулярніші моделі

Lotus E-R9

Візуалізувати машину взялися співробітники Центру дизайну Lotus під керівництвом Расселла Карра. Абревіатура E-R в назві означає Endurance Racer, а цифра “9” відсилає до сконструйованого Коліном Чапменом Lotus Mark IX.

Lotus E-R9

Частина технологій E-R9 запозичив у двухдверки Evija. Спорткар приводять в рух чотири незалежних електромотора, завдяки чому реалізовано удавление вектором тяги, а джерелом струму служить батарея з просунутою внутрішньою хімією, яка до того ж підтримує «гарячу» заміну.

Серед інших особливостей-змінюють форму кузовні панелі, розташовані на дельтоподібному профілі. Вони адаптуються під характер руху і регулюють потоки повітря (зменшують опір або збільшують притиск), причому як в ручному, так і автоматичному режимі.

Читайте також:  В Україні назвали штрафи за відсутність страховки на авто

Вертикальні площини на кормі теж виконують важливу функцію: на високих швидкостях вони допомагають машині змінювати напрямок, так як на них починають діяти додаткові аеродинамічні сили. За задумом, все це буде виглядати як політ на винищувачі. Правда, випробувати E-R9 можна буде не раніше 2030 року. Хоча велика ймовірність, що він так і залишиться всього лише фантазією.

Джерело: Lotus