Суспільство

Coca-Cola почне продавати напої в паперових пляшках

Паперова пляшка

Компанія Coca-Cola не раз піддавалася критиці з боку «зелених» організацій. Довгий час фірма не робила ніяких спроб зробити своє виробництво більш екологічним, але в цьому році все змінилося. Coca-Cola оголосила, що в кінці 2021 року компанія приступить до випробувань паперової пляшки. Перша версія оновленої упаковки буде випущена тиражем у 2000 примірників і буде продаватися в Угорщині.

Побачити знаменитий газований напій компанії в паперовій пляшці поки що не вдасться. Тести пройдуть з рослинним напоєм AdeZ, який буде продаватися через онлайн-рітейлер Kifli.hu.

Читайте також:  Дитячі лікарні в США оснастять консолями Nintendo. Вони допомагають видужувати швидше

Концепція продажу напоїв в паперових контейнерах існує дуже давно. На жаль, така упаковка підходить не для всіх типів рідини, наприклад, газованим напоям необхідні більш жорсткі пляшки. Тим не менш, паперова упаковка дуже приваблива з екологічної точки зору, тому багато компаній не відкидають ідею перейти з пластикових пляшок на паперові.

Безумовно, щоб реалізувати такий перехід, необхідні нові методи виробництва самої упаковки. Так в 2020 році Науково-дослідний підрозділ Coca-Cola в Брюсселі разом з датським стартапом Paper Bottle Company розробило пляшку, що складається з твердої паперової оболонки, покритої зовні тонким шаром біопластика, який також використовується для створення кришки.

Читайте також:  У 2021 році вакцину отримають всі охочі - Шмигаль

Coca-Cola підкреслює, що поки що така пляшка все ще знаходиться на етапі розробки і тестів. Тим не менш, компанія вже зараз готова провести тестування серед споживачів, щоб визначити, як пляшка буде «працювати» в реальному світі: чи зручно їй буде користуватися, чи не буде вона деформуватися при перевезенні.

Кінцева мета Coca-Cola полягає у створенні 100% переробленої пляшки для будь-яких напоїв. “Випробування, про яке ми оголошуємо сьогодні, є важливою віхою для нас у нашому прагненні розробити паперову пляшку”,-говорить Даніела Захарія, директор з технічного ланцюжка поставок та інновацій Coca-Cola Europe. “Люди очікують, що Coca-Cola буде розробляти і виводити на ринок нові, інноваційні та стійкі види упаковки. Ось чому ми співпрацюємо з paper Bottle Company, відкрито експериментуємо і проводимо перше випробування на ринку”.