Авто

Jaguar повністю перейде на електротягу через п’ять років

Jaguar

Концерн Jaguar Land Rover (JLR) представив нову глобальну стратегію під назвою Reimagine (в перекладі з англійської — переосмислювати). І переосмисленню в найближче десятиліття компанія піддасть не тільки саме поняття «сучасної розкоші», але і свій вплив на екологію. Головною темою для JLR, зрозуміло, стане електрифікації, причому Jaguar повністю перейде на електротягу вже в 2025 році.

Наступні п’ять років JLR присвятить переходу до екологічно чистої мобільності, щоб до 2039-го стати повністю кліматично нейтральним. На цей же період намічено “відродження” бренду Jaguar, який до середини десятиліття відмовиться від паливних двигунів і перетвориться на виробника електромобілів.

Читайте також:  Автопілот Ford BlueCruise дозволить прибирати руки з керма

Спеціально для цього буде створена нова лінійка моделей, з яскравим дизайном і передовими технологіями, але електрична версія XJ в неї не увійде.

Електричний наступник Jaguar XJ миготів на тизері, а прототипи седана не раз зустрічали на звичайних дорогах. Тепер же проект закритий, що тим не менш не виключає появу шильдика XJ на одній з майбутніх моделей.

Тим часом до 2030 року всі продані Jaguar будуть електричними, а у Land Rover частка таких автомобілів наблизиться до 60 відсотків. В основу майбутніх позашляховиків ляжуть дві платформи-Modular Longitudinal Architecture (MLA) і Electric Modular Architecture (EMA) — які адаптовані в тому числі під «просунуті гібридні системи».

Читайте також:  У країні за рік подорожчали всі види пального: Держстат України

Але у Jaguar буде своя архітектура. Перший батарейний LR покажуть в 2024 році, а через рік-два до нього приєднаються ще п’ять електромобілів з усіх трьох сімейств: Range Rover, Discovery і Defender.

Стратегія Reimagine також передбачає оптимізацію виробництва і створення локальних ланцюжків поставок. Концерн збирається позбутися непромислових об’єктів, перевести вище керівництво в Гейдон і стати таким чином більш гнучким. Відмова від більшості платформ і уніфікація дозволять ефективніше використовувати наявні потужності і підвищать стандарти якості, впевнені в компанії. Плюс вже зараз йде робота над машинами на паливних елементах — своєрідний заділ на майбутнє. Прототипи обіцяють вивести на дороги Великобританії протягом року.

Читайте також:  Українці б’ють рекорди продажів нових легкових авто

Джерело: Bloomberg