Наука

Вчені показали рухи континентів за 1 мільярд років [ВІДЕО]

Суперземля

Хоча ми цього не помічаємо, Земля знаходиться в постійному русі. Зрозуміти, наскільки масштабними можуть бути ці зміни, буває нелегко. Для цього дослідники створили короткий ролик, який демонструє зрушення тектонічних плит на нашій планеті за останній мільярд років.

Відео представлено групою вчених з Університету Леона, воно дозволяє оцінити динаміку руху тектонічних плит за період в мільярд років. Сам ролик триває всього 40 секунд, але і цього достатньо для розуміння постійних змін, що відбуваються на планеті.

Читайте також:  2020 рік став рекордно коротким, адже Земля обертається все швидше

Вчені стверджують, що за цей термін континенти неодноразово змінювалися місцями. Наприклад, Антарктида встигла побувати на екваторі, а в якийсь момент всі континенти об’єдналися в гігантську Пангею, що дозволяло тваринам вільно переміщатися в недоступні раніше зони проживання.

Переміщаючись по кілька сантиметрів на рік, тектонічні плити призводили до кардинальних кліматичних змін, коли холодні континенти ставали раєм для теплокровних тварин.

Крім руху плит, нова модель дозволяє вивчити океанічні течії, що стимулюють еволюцію за рахунок постійного циклу утворення поживних речовин. За словами дослідників, візуальна модель демонструє рух, результатом якого стала звична нам сьогодні Земля.

Читайте також:  Вчені розповіли, коли стабілізується клімат

“Оскільки наша модель має безперервні межі плит, вона дозволяє проводити ряд нових наукових експериментів, наприклад тих, що прагнуть пов’язати процеси на кордоні плит з іншими аспектами системи Землі. Сюди входять експерименти, пов’язані з біосферою, гідросферою і атмосферою”, — пояснюють вчені.

Джерело: scitechdaily.com