Авто

Вчені з’ясували, чому жінки страждають в ДТП більше за чоловіків

ДТП

Вчені зі Страхового інституту дорожньої безпеки США (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) з’ясували, чому жінки страждають в ДТП більше, ніж чоловіки. Експерти прийшли до висновку, що вразливість представниць прекрасної статі пов’язана з водінням більш компактних, і отже менш безпечних машин.

Фахівці IIHS проаналізували дані про важкі аварії, що сталися в США з 1998-го по 2015 рік. Виявилося, що для середньостатистичної жінки ризики загинути в ДТП на 20-28 відсотків вище, ніж у чоловіка.

Читайте також:  Harley-Davidson створює новий бренд електромотоциклів

До того ж, жінки більш схильні до важких травм: ймовірність отримати каліцтва на 37-73% більше, ніж у чоловіків.

Розбіжність пояснюється не фізіологічними відмінностями або меншою підготовленістю жінок, а водінням менш безпечних автомобілів. Як правило, представниці слабкої статі водять легкі і компактні машини, і при будь-якому зіткненні малолітражки більш уразливі.

Експерти підкреслили, що якщо залишити за дужками автомобільні переваги чоловіків і жінок, то ризики отримання важких травм або смерті в ДТП рівноймовірні для обох статей.

Єдиний клас автомобілів, в яких жінки можуть відчувати себе в більшій безпеці, ніж чоловіки — рамні пікапи. За оцінкою IIHS, за кермом важких вантажівок жінки їздять акуратніше чоловіків і вчетверо рідше потрапляють в аварії зі смертельним результатом.

Читайте також:  Автомобіль проїхав по воді півтора кілометра і встановив рекорд. Відео

Джерело: Insurance Institute For Highway Safety