Технології

У Windows 10 з’явиться корисна для параноїків функція

Windows 10

Проблема конфіденційності та безпеки особистих даних все більше хвилює рядових користувачів. Для власників персональних комп’ютерів під управлінням Windows 10 рішенням може стати нова функція, що передбачає захист від підглядання.

З переходом мільйонів людей на віддалену роботу багато хто змушений вирішувати незвичні для них проблеми безпеки. Справа в тому, що у великих компаніях турботу про особисті дані на себе брали системні адміністратори, зараз же кожен користувач повинен самостійно вирішити, як йому вберегтися від вторгнення в домашній комп’ютер.

Одні заклеюють камери, інші відключають мікрофон або говорять пошепки, вважаючи, що за ними стежить Великий брат, представники Microsoft або спецслужби.

Читайте також:  Фанати Xiaomi попросили компанію доопрацювати оболонку MIUI

Як стало відомо, в ранніх збірках Windows 10x тестується функція, що дозволяє інформувати користувача про те, чи використовується його камера в даний момент. Крім того, буде виводитися список додатків, що мають до неї доступ.

Передбачається, що одного разу така можливість з’явиться і в звичайній версії Windows 10. Функція дозволить побачити, якщо шкідливий додаток непомітно запустить камеру або користувач просто забуде вимкнути трансляцію.