Технології

Методика орігамі допомогла створити пластир для внутрішніх органів [ВІДЕО]

Операція

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили нову методику загоєння внутрішніх ран, отриманих під час хірургічних операцій. Технологія спирається на біорозкладаний медичний пластир, створений за принципом орігамі. Він ефективно справляється з внутрішніми кровотечами.

Відомо, що під час складних хірургічних операцій медики застосовують біорозкладані пластирі. Найчастіше такий підхід призводить до побічних ефектів у вигляді ущільнень і запалень з утворенням рубцевої тканини.

Американські дослідники вирішили проблему за рахунок тришарового пластиру з адгезивом на основі гідрогелю. Процес його створення нагадує техніку орігамі, а сам матеріал покритий силіконовою олією, яка запобігає прилипанню. Зовнішній шар створений на основі еластомеру і перешкоджає появі бактерій.

Читайте також:  ЗМІ: Netflix зніме серіал за мотивами BioShock

Під час операції стрічка обертається навколо роботизованих інструментів. Для накладення пластиру досить невеликого тиску. Після того як рана заживає, матеріал розчиняється без сліду і шкоди для організму.

Незважаючи на це, процес підготовки займає багато часу. Дослідники вважають, що в майбутньому виробники можуть продавати готові насадки на хірургічні інструменти, що дозволить розширити область застосування пластиру і зробити відновлення після операції менш болючим.