Технології

У 2020-му продані жорсткі диски встановили рекорд ємності

hdd

Здавалося б, поява швидкісних твердотільних накопичувачів і зниження ціни на них повинна було привести до поступового зникнення жорстких дисків. Однак з’ясувалося, що продажі вінчестерів не тільки не зменшуються, але і демонструють рекордні показники.

Незважаючи на зниження вартості одного гігабайта інформації на SSD, традиційні жорсткі диски поки не планують нікуди йти. Мало того, в 2020 році вони встановили справжній рекорд: сукупна кількість пам’яті проданих HDD вперше в історії досягла одного зеттабайта.

Читайте також:  Слух: Apple повернеться до старого найменування своїх смартфонів

За словами Toshiba, за останні п’ять років сформувалася тенденція збільшення обсягу відвантаження жорстких дисків, в результаті чого поставки зросли в дев’ять разів.

Що цікаво, японська компанія знаходиться тільки на третьому місці за цим показником, в той час як лідерами ринку залишаються Seagate і Western Digital.

Повертаючись до рекордної цифри, варто відзначити, що зеттабайт – це 1 000 000 000 000 000 000 000 000 байт, або секстільйон байт. Також ця цифра дорівнює мільйону петабайт, мільярду терабайт або трильйону гігабайт.

У прес-релізі Toshiba вказує, що ключовими споживачами HDD виступають центри хмарних технологій і сервери зберігання даних.

Читайте також:  LG представила перший в світі ручний пилосос, який самоочищається

Джерело: tomshardware.com