Економіка

Вітренко розповів, яка собівартість українського газу

Газ

Нафтогаз України” закуповував газ у 2019 році, коли він був дорогий, тому на його продажу компанія не заробила, стверджує Юрій Вітренко.

Т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що собівартість українського газу становить три гривні, і Нафтогаз на перепродажі майже нічого не заробляє. Про це в суботу, 13 лютого, він повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода.

“На жаль, Нафтогаз закуповував газ влітку і восени 2019 року, коли газ був дорогий, приблизно стільки ж, скільки коштує зараз. Тому Нафтогаз на цьому газі нічого особливо не заробив. Він заробляє на газі власного видобутку, якого, як я і кажу, собівартість приблизно до трьох гривень, він потім його продає дорожче, а цей прибуток потім він направляє в бюджет”, – сказав Вітренко.

Читайте також:  НБУ за місяць продав із резервів 2,2 млрд доларів

При цьому, за словами т.в.о. міністра енергетики, Нафтогаз є збитковою компанією.

“За дев’ять місяців він показав величезний збиток. Якщо подивимося навіть на попередні роки, наприклад, на 2019 рік, то якби не результати на моєму напрямку (судовий спір з “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі. – ред.), там теж був би збиток. Нафтогаз втрачає кошти. Якщо хтось думає, що він прибутковий, як кажуть, що ось за рахунок підвищення тарифів він став прибутковим, – то ні”, – пояснив Вітренко.

Нафтогаз і близько 50 інших підприємств є постачальниками природного газу населенню.