Суспільство

Над Дубаї з’явилися супутники Марса – Фобос і Деймос [ВІДЕО]

Цього тижня, 9 лютого, в небі над Дубаєм можна було спостерігати унікальне явище. Жителі та гості міста побачили Фобос і Деймос — супутники Марса, демонстрацію яких приурочили до важливої події: до Червоної планети долетів космічний корабель ОАЕ.

Космічний корабель Hope був запущений 19 липня 2020 року на японській ракеті H-IIA. Через сім місяців, 9 лютого, йому вдалося досягти Марса і вийти на його орбіту, обертаючись зі швидкістю від 18 000 до 21 000 км/год.

Читайте також:  У Польщі зафіксовано індійський штам COVID-19

Після виходу на відповідну для наукових експериментів висоту корабель займеться вивченням атмосфери і погодних умов Червоної планети. Очікується, що місія триватиме 687 земних днів.

Після виходу Hope на орбіту Марса ОАЕ стали п’ятою країною, успішно досягла Червоної планети. У зв’язку з цією історичною подією в небі над Дубаєм з’явилася масштабна проекція Деймоса і Фобоса — двох марсіанських місяців.

Також Уряд країни заявив, що всі, хто пройшов прикордонний контроль 9 лютого, отримали позначку в паспорті чорнилом, що складається з базальту — мінералу, який є і на Марсі, і в ОАЕ.

Джерело: Space.com