Технології

Ілон Маск заплатить $ 100 мільйонів за технології видалення вуглекислого газу

Ілон Маск

Фонд Xprize офіційно оголосив старт Міжнародного конкурсу, метою якого стане створення ефективної технології видалення вуглекислого газу з атмосфери і океанів. Спонсором проекту став Ілон Маск, який готовий заплатити $100 мільйонів за кращі ідеї.

За оцінками вчених, до 2030-го потрібно розробити технологію, здатну переробити до 6 гігатонн CO2 на рік і до 10 гігатонн до 2050-го. Тільки так вийде уповільнити парниковий ефект, який може запустити незворотний ланцюжок змін клімату. Якщо нічого не робити, то середня температура до кінця століття зросте на 6 градусів.

Читайте також:  LG представила масштабне оновлення ОС для своїх смарт-телевізорів

Конкурс триватиме чотири роки, а учасниками можуть стати команди з будь-якої точки планети. Офіційний старт і прийом заявок стартує 22 квітня в День Землі.

Перший етап розрахований на 18 місяців, після яких будуть відібрані прототипи, які поглинають до 1 тонни CO2 в день. 15 переможців отримають по мільйону доларів, а 25 студентських команд зможуть розраховувати на $200 тисяч. Після цього автори кращих проектів повинні будуть модифікувати свої розробки, що дозволить їм поборотися за головний приз.

Із коштів, наданих Ілоном Маском, переможцю який зайняв перше місце виділять $50 мільйонів. Той, хто посів друге місце отримає $20 мільйонів, а третє — $10 мільйонів.

Читайте також:  Розробники VLC показали повністю оновлений плеєр

Мільярдер заявив, що час має ключове значення, а головним критерієм буде не тільки кількість видаленого вуглецю, але і здатність утримувати його не менше 100 років.

Джерело: XPRIZE