Авто

Ілон Маск: Tesla Roadster зможе парити над землею

Tesla Roadster

Глава Tesla Ілон Маск заявив, що новий Roadster, який поки знаходиться в розробці, зможе буквально парити над землею. Правда, висоту польоту обмежать одним-двома метрами – як сподівається Маск, таким чином машина “нікого не вб’є”.

Незвичайну функцію “Родстера” бізнесмен анонсував в ефірі подкасту Джо Рогана, якому раніше розповів про розкладну сонячну панель на даху майбутнього фургона Tesla. За словами Маска, Roadster отримає “деякі ракетні технології”, які увійдуть в опціональний спорт-пакет SpaceX, названий на честь аерокосмічної компанії Маска.

Читайте також:  Porsche витратить мільярд євро на декарбонізацію виробництва

Як виявилося, пакет не тільки поліпшить показники автомобіля, але і додасть функцію справжнього польоту – якщо, звичайно, розробники впораються з дорученням Маска. В такому випадку підніматися в повітря “Родстер” буде за рахунок невеликих ракетних прискорювачів, що працюють на стислому холодному газі.

“Я намагаюся придумати, як змусити цю штуку парити, не вбиваючи людей”, – сказав Маск.

З метою безпеки автомобіль зможе злітати тільки на 1 – 1,8 метра (з висотою бізнесмен поки не визначився). В такому випадку при раптовому збої в двигунах “Тесла” впаде і пошкодить лише підвіску, а пасажири залишаться цілі. Маск зазначив, що машина зможе рухатися вперед, будучи в повітрі, причому «досить швидко», проте час ширяння обмежать.

Читайте також:  В Україні стартували продажі електричного кросовера BMW iX

Салон Roadster з пакетом SpaceX стане двомісним: задні крісла демонтують і встановлять на їх місці балон високого тиску з вуглецевою оболонкою, який буде живити додаткові двигуни. Їх встановлять також спереду і ззаду: за задумом Маска, сопла задніх движків будуть з’являтися в стилі Джеймса Бонда – з-під номерного знака. Цю функцію глава марки охарактеризував як план мінімум.

За попередніми даними, електрокар отримає тримоторну силову установку – ймовірно, він запозичить її у Model S з приставкою Plaid. Двигуни розвивають 1034 кінські сили і розганяють електрокар до 60 миль (97 кілометрів на годину) за 1,99 секунди.

Читайте також:  Tesla стала найдорожчою автомобільною компанією в світі

Розробка Tesla Roadster завершиться до кінця нинішнього року. Старт виробництво запланований на 2022 рік, як і перші поставки.

Джерело: Teslarati