Технології

Користувачі Android сплутали нормальну програму з вірусом і обрушили їй рейтинг

Google Play

Раніше на цьому тижні з’ясувалося, що розробник програми з більш ніж 10 мільйонами завантажень в Google Play випустив оновлення, що включає шкідливу функціональність. Як стало відомо, користувачі почали плутати його з іншим ще більш популярним додатком і стали активно знижувати йому рейтинг в магазині.

Все почалося з програми Barcode Scanner розробника LAVABIRD LTD. Програма давно існувала і встигла зібрати понад 10 мільйонів установок з Google Play. Однак на початку грудня вийшло оновлення, після якого користувачі почали бачити нав’язливу рекламу в браузері.

Читайте також:  Хакери зламали популярний емулятор Android

Як тільки про це стало відомо, Google видалила програму зі свого магазину. Але виявилося, що далеко не всі користувачі до кінця розібралися в тому, що трапилося, через що постраждало інший додаток.

Android

Плутанина трапилася через те, що в Google Play є інший додаток з такою ж назвою Barcode Scanner, але від розробника ZXing Team. Це досить стара програма, число завантажень якої перевищує 100 мільйонів, а останнє оновлення датується 25 лютого 2019 року.

Через схожість назв сотні користувачів вирішили, що це те саме шкідливий додаток, почавши ставити йому одну зірку і писати відповідні відгуки. Втім, знайшлися і ті, хто намагається донести до інших істину.

Читайте також:  В Японії створили перший в світі розумний годинник з датчиком глюкози

Шон Оуен-співавтор оригінального додатка Barcode Scanner-заявив виданню The Verge, що не турбується про свою репутацію, так як вважає звинувачення на його адресу абсолютно безглуздими.

“Це таке старе і добре відоме додаток, що я впевнений: будь-яка уважна людина здогадається, що це не може бути тим додатком — воно, наприклад, має відкритий вихідний код. Воно не оновлювалося роками. І немає ніякої причини, щоб робити додаток 13 років, а врешті — решт вставити в нього шкідливе ПЗ — Це була б занадто Довгострокова гра”, – заявив Розробник.