Авто

Porsche Taycan встановив новий світовий рекорд швидкості

Porsche Taycan

Електричний седан Porsche Taycan поповнив скарбничку світових рекордів новим досягненням. Автогонщик Лех Кін потрапив до Книги рекордів Гіннеса, зумівши розігнати електрокар до 165,1 кілометра на годину у виставковому залі американського штату Луїзіана. Попередній світовий рекорд тримався сім років.

Заїзд пройшов у найбільшому американському конференц-центрі, розташованому в Новому Орлеані. Площа приміщення, покриття якого виконано з полірованого бетону, становить 93 000 квадратних метрів.

Автогонщику належало проїхати ділянку траси, розмічений конусами, і встигнути загальмувати перед бетонною стіною. При цьому відсутність рятувальної сітки або будь-якої іншої страховки створили умови, в яких у спортсмена не було права на помилку.

Читайте також:  З'явилися нові подробиці про електроседан BMW i7

Для встановлення рекорду Лех Кін вибрав найпотужнішу модифікацію Porsche Taycan-Turbo S, обладнану 761-сильною силовою установкою і опціональними вуглецево-керамічними гальмами. До “сотні” електрокар розганяється всього за 2,8 секунди. Позначку в 200 кілометрів на годину модель долає за 9,6 секунди.

В якості запобіжного заходу автогонщик попередньо прогрів шини суперкара і відправився в ризикований заїзд. З першої ж спроби спортсмену вдалося розігнати Porsche Taycan Turbo S до 165,1 кілометра на годину, встановивши новий рекорд.

Відсутність фар пояснюється просто: за правилами Книги рекордів Гіннесса в заїзді повинен брати участь автомобіль, не омологірованний для звичайних доріг. Зняти фари-саме тривіальне рішення.

Читайте також:  "Дочка" Harley-Davidson представила недорогий електробайк

За словами спортсмена, рух по полірованому бетону на великій швидкості нагадало йому їзду по льоду. Попередній світовий рекорд за швидкістю руху закритому приміщенні, який становив 138,4 кілометра на годину, тримався протягом 7 років. У зв’язку з цим, слід очікувати, що нове досягнення Леха Кіна ще довго залишатиметься неперевершеним.

На початку лютого компанія Porsche провела на британській трасі Brands Hatch Circuit випробування на витривалість двох серійних моделей Taycan 4s і Turbo S. в ході багатогодинного 1000-кілометрового заїзду електромобілі встановили 13 рекордів Великобританії.

Джерело: Porsche