Політика

Економіка вийшла на докризовий рівень – Шмигаль

Денис Шмигаль

Україна найм’якше серед європейських країн пройшла економічну кризу, заявляє прем’єр.

Українська економіка простіше пережила коронакризу і в кінці минулого року вийшла на докризовий рівень. Про це в середу, 10 лютого, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у ході онлайн-зустрічі з гендиректором Конфедерації Європейського бізнесу Маркусом Бейрером.

“Дані Європейської бізнес-асоціації також зазначають, що Україна найм’якше серед європейських країн пройшла економічну кризу. Ми втратили лише 4,5% ВВП. У цьому році, за прогнозами, зростання економіки України буде більш як 4,6%”, – сказав прем’єр.

Читайте також:  В Україні введуть "нульову декларацію"

Він додав, що економічна стратегія України розрахована на залучення бізнес-інвестицій. Для цього в країні розробляють пріоритети роботи до 2030 року.

“На сьогодні ми визначили ключові пріоритети стратегії. Серед них – європейська і євроатлантична інтеграція, верховенство права, захист приватної власності, гендерна рівність і абсолютна нетерпимість до корупції. Економічна свобода – чесна конкуренція, рівні умови для бізнесу і вільний рух капіталу. Інституційна спроможність”, – повідомив Шмигаль.

Він також озвучив представникам європейських компаній п’ять ключових напрямків НЕС-2030 які є критично важливими для бізнесу та інвесторів:

  • верховенство права,
  • інвестиційна привабливість,
  • “Зелений курс”,
  • розвиток малого і середнього підприємництва,
  • діджіталізація.
Читайте також:  Названо підставу розпустити Верховну Раду

Шмигаль зазначив, що стратегія економічного розвитку України буде також зосереджена на розширенні внутрішнього попиту на промислову продукцію, розвитку аграрного сектора, впровадження державно-приватного партнерства, переробки сільськогосподарської сировини.