Економіка

В НБУ назвали причини зміцнення курсу гривні

НБУ

Курс гривні до долара на міжбанку за минулий тиждень зміцнився на 1,4% і досяг п’ятимісячного максимуму.

На зміцнення курсу гривні вплинула позитивна кон’юнктура на світових товарних ринках і значний попит іноземних інвесторів на активи країн. Про це повідомив глава Ради Нацбанку Богдан Данилишин у Facebook у середу, 10 лютого.

Він додав, що при цьому стрімке зростання світових цін на нафту і природний газ дещо погіршило умови торгівлі для України.

Читайте також:  Менше третини держпідприємств є прибутковими

Минулого тижня курс гривні до долара на міжбанківському валютному ринку зміцнився на 1,4% – до п’ятимісячного максимуму.

Крім того, обсяг інтервенцій НБУ з купівлі іноземної валюти за 1-8 лютого становив 160 млн доларів. Обсяг гривневих ОВДП у власності нерезидентів за тиждень виріс на 1,7 млрд гривень – до 96,5 млрд гривень, що становить 10,9% гривневих ОВДП в обігу.

“Підтримці високого попиту на державні цінні папери з боку нерезидентів сприяє їх висока прибутковість, яка під час першого аукціону лютого становить 11,77%, що майже на 50 б.п. вище, ніж середньозважена вартість розміщень у січні, і на 200 б.п . – порівняно з лютим 2020 року”, – підсумував Данилишин.