Технології

Створено аксесуар для діагностики COVID-19 за допомогою смартфона

Смартфон

Діагностика коронавірусу – не найшвидша процедура, але французьким вченим вдалося скоротити час на проведення попереднього тестування.

Дослідники з Інституту електроніки, мікроелектроніки та нанотехнології (IEMN) в Ліллі розробили діагностичний пристрій під назвою Cordial for Covid. Новий прилад здатний визначити присутність вірусу за лічені хвилини за допомогою смартфона.

Зовні пристрій нагадує флеш-накопичувач, в який вставляється смужка зі зразком, взятим шляхом мазка з носа пацієнта. Потім прилад з вбудованим спеціальним датчиком підключається до смартфону, і через 10 хвилин на екрані гаджета з’являється результат тесту.

Читайте також:  SpaceX запустить перший «аматорський» рейс на орбіту Землі

“Зразок повинен взяти фахівець. Ми вдосконалюємо процедуру, і якщо все піде добре, можна буде робити цей же аналіз зі слиною. Зараз ми знаходимося в процесі підтвердження цих тестів за допомогою ПЛР. Ми знаємо, що наш тест дає 88% збігів з негативними і позитивними тестами ПЛР, що дуже добре”, — зазначає професор Сабіна Шунеріц, керівник групи дослідників.

Вчені вже ведуть переговори з виробниками електроніки. Вони сподіваються, що серійний випуск приладу можна буде налагодити незабаром після завершення циклу випробувань прототипу, який триватиме ще кілька тижнів. Можлива дата початку продажів і роздрібна ціна пристрою поки невідомі.