Технології

Оновлення популярного Android-додатку заразило мільйони пристроїв

Вірус

І компанія Google, і фахівці з безпеки настійно рекомендують завантажувати мобільні додатки тільки з офіційних магазинів на кшталт Google Play. Втім, навіть в цьому випадку користувачі не можуть бути в повній безпеці. Це доводить звіт спеціалізується на кібербезпеці фірми Malwarebytes.

Експерти Malwarebytes повідомили, що в кінці грудня стали спостерігати скарги користувачів, які повідомляли про раптові рекламні оголошення під час використання «рідного» браузера.

Найдивніше, що ніхто з них до цього не встановлював нові додатки, які могли б послужити причиною такої поведінки мобільних пристроїв. У підсумку один з користувачів все ж зумів виявити, що джерелом цієї настирливої реклами стало давно встановлений додаток для сканування штрих – і QR-кодів Barcode Scanner.

Читайте також:  Відомий «активатор Windows» виявився заражений криптовалютним трояном

Barcode Scanner

Barcode Scanner існує вже багато років, і за весь час додаток встигли встановити з Google Play більше 10 мільйонів разів. Виявилося, що шкідлива функціональність з’явилася в ньому з одним з останніх оновлень, випущених на початку грудня.

В ході аналізу коду програми з’ясувалося, що розробники додали в нього шкідливий код, приховавши його від виявлення системою безпеки Google Play.

Співробітники Malwarebytes негайно повідомили про знахідку в Google, після чого додаток було видалено з Google Play. Втім, воно все ще може залишатися на пристроях користувачів. Експерти радять скоріше видалити його.

Джерело: Malwarebytes