Знання

Як Стів Джобс, Джоан Роулінг і інші справляються з труднощами – 14 цитат успішних людей

Шеріл Сандберг

В моменти скрути, коли навіть складно знайти причини, щоб встати з ліжка з ранку, є рятівна ниточка, за яку можна вхопитися. Ця ниточка — то, що ти ще можеш контролювати. Ми часто недооцінюємо ту роль, яку в нашому успіху відіграє удача, вважаючи, що повністю його заслужили кров’ю, потом і наполегливістю. Ми злимося на себе за невдачі, тому що не готові до них. Ми відчуваємо себе обдуреними і пограбованими. Але в реальності не все цілком залежить від нас.

Звичайно, це мало втішає, коли ми зазнаємо втрат і несправедливість. Єдиний засіб, який допоможе пережити — сила волі. Стійка поза, в якій сполучення з землею максимальне.

Entrepreneur зібрав 15 цитат успішних людей, які пережили найважчі в їх житті моменти і вийшли з них з високо піднятою головою. Можливо, якщо ви самі зараз переживаєте не найкращі часи, вони надихнуть вас встати з ліжка і рухатися далі.

Скористайтеся страхом

«У житті мало що звільняє сильніше, ніж усвідомлення свого страху. Це нелегко, але прийнята вами невдача може стати каталізатором для глибокого переосмислення. Боїтеся ви цього чи ні, розчарування прийде. Принадність у тому, що крізь розчарування може прийти ясність, а з ясністю — переконаність і справжня оригінальність», — Конан О’Браєн, комік, телеведучий, сценарист.

Конан О'Браєн

Прийми реальність

«Рік і 13 днів тому я втратила свого чоловіка Дейва. Його смерть була раптовою і несподіваною. Через кілька тижнів після того, як помер Дейв, я розмовляла зі своїм другом Філом про те, що без Дейва нікому займатися з сином. Ми розробили план, щоб заповнити цю втрату. Я плакала: «Але я хочу Дейва». Філ обіймав мене і говорив: «Варіант А недоступний. Так що давай просто скористаємося варіантом В». Всі ми в якийсь момент змушені вдаватися до варіанту В. Питання в тому, що буде потім», — Шеріл Сандберг, COO Facebook.

Шеріл Сандберг

Невдачі природні

«Одного разу ти неминуче спотикаєшся, тому що якщо ти постійно щось робиш, ти весь час підвищуєш планку. Якщо постійно підштовхувати себе вище і вище, рано чи пізно ти впадеш, як ми пам’ятаємо з міфу про Ікара. І коли це трапиться, пам’ятай: не існує такого поняття, як провал. Невдача — це просто спроба направити нас в іншому напрямку», — Опра Уїнфрі, телеведуча, продюсер, громадський діяч.

Опра Уїнфрі

Забудь про досконалість

«Якщо ти концентруєшся на досконалості, ти можеш так ніколи і не вийти за ворота через страх невдачі. Навіть у спорті оцінка 10 означає відмінно, не ідеально», — Грег Луганіс, олімпійський чемпіон зі стрибків у воду.

Читайте також:  30 причин, чому до 30 років кар'єра стає кращою

Грег Луганіс

Тримайся

«Будь жорстким… Жорстким, тобто чіпким. Тобто витривалим. Наполегливим. Мені все одно, чим ти займаєшся, тобі доведеться бути терплячим і працьовитим і дійсно бути вище всього. Ти повинен бути наполегливим і витривалим», — Стів Балмер, екс-СЕО Microsoft.

Стів Балмер

Роби те, що важливо

«В далекому 2001-му, коли я згубив свою першу компанію, я був не просто виснажений морально. Я планував вчинити самогубство. Я поринув у пітьму. Але потім ти усвідомлюєш, що твоя образа нічого не змінить. Вона не зробить тебе розумнішим або кращим. Єдине, що ти можеш зробити — піднятися і спробувати знову», — Бен Ху, засновник Cheezburger.

Бен Ху

Будь безстрашний

«Коли я була в Пекіні, одного з наших китайських журналістів, Патріка Сонга на кілька годин затримала влада. Уряд намагався його налякати і залякати. Чому його затримали? Тому що він був чесним журналістом, от і все. Так що ж він зробив? Він повернувся до роботи і тихо справлявся зі справами. «Я робив те, у що вірю, і це робить мене безстрашним», — сказав мені Патрік, коли його випробування закінчилися», — Джилл Абрамсон, колишній виконавчий редактор New York Times.

Джилл Абрамсон

Прислухайся до причин

«Я слухаю мотиваційні записи, моя улюблена — ранні серії Вейна Даєра «Як бути необмеженою людиною». Коли мені було 16, я побачила, як мій хороший друг вискочив на дорогу і був збитий на смерть. Приблизно в цей же час мої батьки розлучилися, і мій батько дав мені ті записи зі словами: “Хотів би я, щоб хтось дав їх мені, коли я в твоєму віці, а не коли мені стукнуло 40”. Я вивчила напам’ять всі 10 касет. Це мій подарунок людям, які мені не байдужі», — Сара Блейклі, засновниця Spanx.

Сара Блейклі

Тримайся інших

«Інстинктивно і напевно навіть генетично ми поділяємо світ на «нас» і «їх». Найголовніше питання має звучати так: Як всі ми разом знаходимо «нас»?», — Стівен Спілберг, режисер і продюсер.

Стівен Спілберг

Дай собі шанс

«Коли ти робиш те, що тобі подобається, ти стаєш еластичним, тому що це звичка, яку ти сам для себе створюєш. Ти створюєш звичку ризикувати і робити важливий вибір займатися тим, що любиш», — Дік Костоло, екс-СЕО Twitter.

Читайте також:  22 способи навчитися впливати на будь-яку людину

Дік Костоло

Зміни свою історію

«Не стратегії нас змінюють. Нас змінює реалізація. А люди не реалізовуються, тому що у них не вистачає історії, або ще гірше, у них невдала історія, віра в те, що «Я вже все випробував». Тому я кажу людям: «Розлучіться зі своєю історією і обвінчайтеся з правдою». Ви знайдете правду, зустрівши того, хто отримує результати, яких ви хочете, і знає, у що вірить. І ви побачите, що їх віра радикально відрізняється від вашої», — Тоні Роббінс, письменник, підприємець, що займається темою саморозвитку.

Тоні Роббінс

Знову стань новачком

«Кілька місяців я реально не знав, що робити. У мене було таке відчуття, ніби я підвів попереднє покоління підприємців — опустив планку, яку вони мені залишили після себе. Тоді я не розумів, що звільнення з Apple було кращим, що зі мною коли-небудь траплялося. Тяжкість успішності змінилася легкістю від того, що я знову став новачком, менш упевненим у всьому. Це звільнило мене і я увійшов в самий креативний період у своєму житті», — Стів Джобс, співзасновник і екс-СЕО Apple.

Стів Джобс

Рухайся швидше

«Перешкоди виникають і паркуються у вас на грудях. Вони тут, щоб вбити дух і забрати впевненість, і вам потрібно вчасно помітити, що вони рухаються на вас, і стріляти прямо про них, не даючи їм укоренитися. Я не знала про це тоді й могла з легкістю втратити свій бізнес. Коли мене кинув хлопець, я дуже багато про це думала, і коли я аналізувала, що пішло не так, чого мені не вистачало, чому бізнес не виживе і що подумають люди, я втрачала впевненість у собі. Рішення були всюди і вони завжди є, але я їх не бачила. Відтоді я зрозуміла, що перешкоди потрібно сприймати як можливості — швидко, без обмірковувань, і просто рухатися далі», — Барбара Коркоран, магнат у сфері нерухомості і власник Shark Tank.

Барбара Коркоран

Дозволь собі рости

«Знання, що ти стала мудрішою і сильнішою після невдач означає, що ти захистила свою здатність виживати. Ти ніколи не дізнаєшся по-справжньому себе або силу своїх відносин, поки не протестируешь і те, і інше негараздами. Таке знання — справжній дар, тому, що це перемога, здобута через біль, і вона коштує більше, ніж будь-яка кваліфікація, яку я коли-небудь отримувала», — Джоан К. Роулінг, письменниця, автор книг про пригоди Гаррі Поттера.

Джоан К. Роулінг

Залишити коментар