Технології

Metalenz готує справжню революцію на ринку смартфоних камер

Metalenz

Практично всі сучасні смартфони мають одну схожість – випираючу з корпусу камеру. Виробник мікроскопічних датчиків Metalenz має намір вирішити цю проблему, одночасно з цим поліпшивши якість одержуваних фотографій.

На думку представників Metalenz, в останні десятиліття оптика для електронних пристроїв фактично стояла на місці, а все більші прориви пов’язані лише з алгоритмами обробки зображення. На відміну від традиційних технологій, нова лінза оснащена цілим рядом просунутих функцій.

Читайте також:  Xiaomi випустила довговічну електробритву з керамічними лезами

Наприклад, створений 3D-сенсор в тисячу разів тонше людської волосини, дозволяючи отримати більш яскраві зображення, а також здатний забезпечити якісну роботу інфрачервоних датчиків.

Компанія також заявляє, що унікальні метаоптичні властивості дозволяють комбінувати кілька лінз на одній тонкій плоскій поверхні, відкриваючи тим самим нові можливості.

Metalenz вже отримала інвестиції в розмірі $ 10 мільйонів від декількох відомих компаній: 3M Ventures, Applied Ventures, Intel Capital, M Ventures, TDK Ventures та інших.

Розробники заявляють, що приплив грошових коштів дозволить прискорити розробку мініатюрної оптики на чіпі і нових лінз. Одними з тих, хто зможе отримати максимальну вигоду від нової лінзи, стануть виробники смартфонів.

Читайте також:  Apple в 14-й раз поспіль стала найбільш шанованою компанією в світі

Очікується, що в майбутньому камери забезпечать фотографії професійної якості навіть у несприятливих сценаріях. Крім того, такі камери стануть більш енергоефективними, що збільшить час автономної роботи гаджетів.

Джерело: arstechnica.com