Технології

Придумано оптичне покриття з унікальними характеристиками

Покриття до окулярів

Оптичні покриття здатні або відображати, або пропускати ті чи інші світлові хвилі. Американським дослідникам вдалося створити технологію, одночасно пропускає і відображає хвилі однієї і тієї ж довжини, що дозволяє створити не має аналогів оптику.

Найчастіше люди зустрічаються з оптичними покриттями в сонцезахисних окулярах. У цьому випадку вони знижують силу ультрафіолетового випромінювання. Існують також окуляри, що блокують шкідливий синій колір дисплеїв комп’ютерів і смартфонів. Вчені з Університету Рочестера розробили новий клас оптичних покриттів, що володіють відразу двома протилежними характеристиками: відображенням і пропусканням.

Читайте також:  У iFixit оцінили ремонтопридатність Samsung Galaxy S21

“До появи нашої технології єдиним покриттям зі схожими характеристиками було багатошарове діелектричне дзеркало, яке набагато товще, має сильну кутову залежність і куди дорожче у виготовленні. Наше покриття може бути недорогою і високоефективною альтернативою”, – заявляють дослідники.

Вчені назвали нову технологію резонансними оптичними покриттями Фано (FROC) на честь феномена розсіювання хвиль — резонансу Фано. Спочатку формується тонка металева германієва плівка. Вона поглинає широкий спектр хвиль і з’єднана з резонуючою порожниною, що відбиває світло в дуже вузькому діапазоні довжин хвиль.

Команда дослідників поки не знає, як можна застосувати новий винахід. Однак це їх не бентежить, адже при створенні лазера вчені теж не розуміли, що з ним робити. Теоретично є можливість поліпшити фотоелектричні або теплові сонячні елементи, запобігаючи їх перегрів і збільшуючи термін служби до шести разів.

Читайте також:  Samsung пояснила, чому з комплекту Galaxy S21 «випали» навушники і зарядка

Джерело: newatlas.com