Політика

У США підрахували збитки від заворушень у Капітолії

Капітолій

Витрати зростали щодня, оскільки державні структури на всіх рівнях були змушені задіяти бюджетні кошти для реагування на дії Трампа і його прихильників, пише The Washington Post.

Заяви колишнього президента США Дональда Трампа про фальсифікації під час виборів, розгляд відповідних позовів, а також заворушення на території Капітолія, що відбулися шостого січня, коштували американським платникам податків 519 мільйонів доларів.

Так, посилаючись на інформацію про витрати федеральної і місцевої влади, видання повідомляє, що понад 480 мільйонів доларів було витрачено на розгортання бійців Національної гвардії у Вашингтоні до середини березня на тлі побоювань нових заворушень.

Читайте також:  Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю

Ще близько 28 мільйонів штати направили на заходи щодо забезпечення безпеки напередодні інавгурації Джо Байдена. Витрати включали також судові мита за десятками позовів, посилення охорони членів виборчих комісій, відновлювальні роботи після штурму Капітолія.

Видання не відкидає, що фінансові наслідки січневих подій можуть виявитися набагато вищими від зазначених сум.

Нагадаємо, шостого січня, напередодні затвердження законодавцями перемоги демократа Джо Байдена на виборах президента США, у Вашингтон стяглися прихильники чинного президента Дональда Трампа. Вони вирушили до Конгресу, прорвали кордони поліції і увірвалися в будівлю законодавчого органу. Для придушення заворушень були залучені бійці спецназу ФБР і Національної гвардії. Жертвами заворушень стали п’ятеро людей.