Технології

Розроблено надшвидкісний плазмовий двигун для космічних польотів

плазмовий двигун

Дослідники Прінстонського університету в США оголосили про розробку нового плазмового двигуна. Повідомляється, що в майбутньому він допоможе космічним кораблям розганятися в десять разів швидше, ніж зараз, і це повинно відкрити для людства нові можливості підкорення Всесвіту.

На думку вчених, з двигуном малої тяги нового типу люди зможуть освоювати Сонячну систему на високошвидкісних космічних кораблях. Новий агрегат заснований на надпотужних магнітних полях, що виштовхують частинки плазми, що і забезпечує рух.

За словами Фатіми Ебрахімі з Прінстонського університету, ідея створення такого двигуна прийшла до неї ще в 2017 році. Одного разу на палубі судна вона помітила схожість між вихлопними газами автомобіля і високошвидкісними частинками токомака.

Читайте також:  Макет iPhone 13 Pro Max в порівнянні з попередником [ВІДЕО]

Після завершення проектних робіт було вироблено комп’ютерне моделювання. З’ясувалося, що новий плазмовий двигун здатний генерувати вихлоп зі швидкістю сотні кілометрів в секунду, що в десять разів швидше, ніж у аналогічних агрегатів, використовуваних зараз в космічній галузі.

Вчені вважають, що така технологія забезпечить швидкісне пересування між планетами Сонячної системи. Двигун малої тяги оснащений потужними магнітними полями, які дозволяють збільшувати або зменшувати тягу, розганяючи або сповільнюючи космічний корабель.