Технології

Дослідники навчилися друкувати динаміки прямо на папері

T-Ring

У 2015 році була створена технологія T-Book, що дозволяє інтегрувати електроніку в друковану продукцію для створення звукових ефектів.

Після декількох років експериментів вдалося спроектувати динаміки, на 90% складаються з паперу, на яких до того ж можна друкувати кольором.

Нова розробка німецьких дослідників передбачає спосіб друку довгих рулонів динаміків на основі паперу. Після цього їх можна згорнути кільцями, щоб забезпечити об’ємний звук, наприклад, для створення недорогої інформаційно-розважальної системи.

Читайте також:  Випущений сканер відбитків пальців для десктопних ПК

Технологія заснована на T-Paper і створена шляхом ламінування функціональних шарів методом, коли матеріали наносяться у вигляді фарби і покриттів на гнучку фольгу, яка виступає в якості підкладки.

Перший прототип кільцевого Динаміка T-Ring складається з паперу на 90%. Він підтримує двосторонній кольоровий друк і важить всього 150 грамів.

«У нашому прототипі T-Ring майже чотириметрова доріжка з 56-ма окремими гучномовцями була з’єднана в сім сегментів і сформована в коло, що зробило можливою установку з об’ємним 360-градусним звуком», — заявляють дослідники.

Джерело: idw-online