Авто

Легендарні “бандитські” машини 90-х: на чому їздили авторитети в Україні

ВАЗ-2109

Після розпаду СРСР в Україні багато що змінилося. У 90-ті люди відчули можливості для розвитку бізнесу й заробітку грошей. Загалом, не в найбільш законний спосіб.

Mercedes S-class

Німецькі седани Mercedes у всьому світі були відомі як статусні, якісні й дорогі авто. З розпадом СРСР це дійшло і до країн колишнього радянського блоку. Величезний S-class на наших дорогах у 90-ті здавався прибульцем із космосу і відразу давав зрозуміти, що всередині сидить хтось дуже важливий. Власне, крутими вважалися будь-які моделі Mercedes-Benz, не обов’язково тільки S-class.

Читайте також:  Семиразовий чемпіон "Формули-1" продав ексклюзивний суперкар

Mercedes S-class

ВАЗ-2109

“Голодні” дев’яності прийнято асоціювати переважно з преміальними іномарками, які у великих кількостях ринули до змученої радянськими кризами України. Тим, хто не міг дозволити собі Mercedes або Toyota, доводилося задовольнятися ВАЗ-2109. “Дев’ятка” вийшла легкою, порівняно швидкою та приємною в керуванні. Багато хуліганів і “бандитів-початківців” віддавали перевагу цій машині, пофарбованій у вишневий відтінок.

ВАЗ-2109

Toyota Land Cruiser

Як і будь-який позашляховик, Land Cruiser вважався дуже крутою машиною. З подібного транспорту в СРСР були тільки “Лада Нива” і УАЗи, але ті орієнтувалися радше на експлуатацію в сільській місцевості. Закордонні позашляховики “нової хвилі” разом з повним приводом пропонували багате оснащення, зручний салон зі шкіряним оздобленням і гучну аудіосистему – небачена розкіш.

Читайте також:  Уряд США відмовиться від автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння

Toyota Land Cruiser

Jeep Grand Cherokee

Улюблений американський 4х4 сподобався найбагатшим українцям 90-х. Найчастіше ці автомобілі використовувалися охороною, що супроводжувала великий чорний “лімузин”. Як і багато інших іномарок, Grand Cherokee своєю появою віщував якісь “розборки” що ось-ось повинні були початися неподалік.

Jeep Grand Cherokee

BMW 7-series

І 7-series, і 5-series, і навіть компактна 3-series від BMW були дійсно статусними автомобілями. Як ми говорили раніше, це стосувалося будь-якого закордонного седана. Особливо в чорному кольорі. Це також стосується Volvo, рідкісних Audi та ще більш рідкісних Jaguar.

BMW 7-series

Mitsubishi Pajero

Японський позашляховик – це круто сьогодні, але в 90-ті навколо них відбувався особливий ажіотаж. Pajero сприймався приблизно так само, як і Land Cruiser, тому був не менш популярним.

Читайте також:  Tesla готує великий апгрейд двох електрокарів у 2022-му

Mitsubishi Pajero

Toyota RAV4

Наприкінці ХХ століття в усьому світі спостерігалося зростання сегмента так званих міських позашляховиків – кросоверів. Вони вдало поєднували в собі брутальний дизайн і повний привід зі зручністю та легкістю керування легковим автомобілем. Серед недоліків – слабкі здібності на бездоріжжі, проте власники готувалися до того, що їм це не знадобиться. З іншого боку, найчастіше спеціальні чіпкі покришки для бездоріжжя вирішували ці питання. Toyota RAV4 був одним із найбільш популярних представників нового сегмента, зокрема і в Україні.

Toyota RAV4

Джерело: Обозреватель