Економіка

В Україні бізнес дедалі частіше скаржиться на невиконання рішень суду

Суд

Такий стан речей негативно впливає на бізнес-клімат, говорить бізнес-омбудсмен і підкреслює важливість верховенства права.

Щороку в Україні зростає кількість скарг бізнесу на невиконання судових рішень. Про це заявив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький в інтерв’ю Інтерфакс-Україна в п’ятницю, 5 лютого.

“На жаль, кількість скарг на невиконання судових рішень збільшується щороку. У минулому році їх було вже 200, раніше це було 100-150 скарг на рік, або навіть менше. Тому ми підготували звіт про виконання судових рішень”, – сказав Свенчицький.

Читайте також:  Резерви України зросли на мільярд доларів

“Наприклад, є близько 12 мораторіїв, які звільняють боржника від виплати його боргу. Звільняють деякі державні підприємства, у яких немає грошей, щоб цей борг сплатити”, – додав він.

Бізнес-омбудсмен підкреслив, що такий стан речей негативно впливає на бізнес-клімат.

“Якщо проблема фінансова, можна розстрочити на кілька років, але це треба вирішувати. У країні, де є верховенство права, не може бути таких мораторіїв, які дозволяють не платити борги. Можливо, варто йти на компроміс, якось вирішувати, якщо цей боржник – банкрут і не може оплатити. Тим не менш це серйозна проблема”, – резюмував Свенчицький.