Знання

10 бізнес-порад від найбагатших людей світу

Бізнес

Мільярдери з першої десятки Forbes рекомендують ризикувати, мислити нестандартно і гнатися не за грошима, а за мрією.

1. Уникайте пастки “як треба”

Джефф Безос

Засновник Amazon. № 1 у списку Forbes. Статок – 122 мільярди доларів.

Безос планував через Amazon продавати майже всі книги, що є в Інтернеті. Але жоден з експертів, з якими консультувався бізнесмен, не вважав, що цю ідею можна втілити в життя. Більшість з них радили зосередитися на популярних жанрах і виданнях.

Кожен розважливий чоловік, якого ми запитували, говорив нам не робити цього. Ми отримали хорошу пораду, ми її проігнорували, і це було помилкою. Але ця помилка виявилася однією з найкращих речей, які трапилися з компанією.

Джефф Безос

Саме завдяки різноманітності позицій сайт Amazon став популярний у користувачів вже на старті, а інформація про нього почала поширюватися через сарафанне радіо. Ймовірно, якби команда запустила більш традиційний проект, він не отримав би таку популярність.

Як тільки ви стаєте експертом, ви ризикуєте опинитися в пастці інформаційних догм. Ви починаєте абсолютно точно знати, “як треба”, і втрачаєте можливість з’ясувати, “як можна було б”.

Джефф Безос

2. Оточіть себе людьми, які тягнуть вас наверх

Білл Гейтс
Засновник Microsoft. № 2 у списку Forbes. Статки-90 мільярдів доларів.

У 2017 році бізнесмен дав кілька порадвипускникам шкіл і вказав на важливість оточення.

Людині властиво рухатися в тому ж напрямку, в якому переміщаються близькі йому люди. Якщо ваші друзі звикли задовольнятися малим, не дивно, що і ваш запал з часом згас. І навпаки, успішні люди навколо змушують вірити, що ви можете більше.

Оточіть себе людьми, які кидають вам виклик, навчають вас і мотивують вас бути кращими.

Білл Гейтс

Мільярдер вважає такою людиною свою дружину. Мелінда Гейтс-підприємець і філантроп. Вона перебуває у шлюбі з засновником Microsoft з 1994 року.

3. Інвестуйте в себе

Уоррен Баффетт
Інвестор. № 3 у списку Forbes. Статки-84 мільярди доларів.

Бізнесмен пропонує своїм партнера розглядати кар’єру як бізнес, а себе – як основний продукт. Безглуздо виробляти товар, який не подобається споживачеві. Ви не “продасте” себе і не отримаєте роботу мрії, якщо не будете інвестувати у власне зростання.

Найкраще вкладення, яке ви можете зробити, – інвестиція у ваші здібності. Все, що ви робите для розвитку власних умінь або бізнесу, швидше за все, буде результативним.

Уоррен Баффет

4. Пам’ятайте, що гроші не мета, а наслідок успіху

Бернар Арно

Президент Групи компаній Louis Vuitton Moët Hennessy. № 4 у списку Forbes. Статок-72 мільярди доларів.

У справі фінансів велике значення має довгострокове планування. Можна погнатися за легким прибутком, отримати її, а в підсумку бізнес розпадеться. Арно пропонує мислити масштабніше і уявляти, що буде з брендом через п’ять, десять років, замість того щоб оцінювати виручку найближчих шести місяців.

На його думку, ключ до успіху в тому, щоб створювати щось позачасове і постійно додавати в нього щось трендове.

Гроші – це всього лише наслідок. Я завжди кажу своїй команді: не турбуйтеся про прибутковість. Якщо ви робите свою роботу добре, прибуток прийде.

Бернар Арно

5. Не бійтеся ризикувати

Марк Цукерберг
Засновник Facebook. № 5 у списку Forbes. Статок-71 мільярд доларів.

В одному з інтерв’ю засновник популярної соцмережі сказав, що сумніви заважають рухатися до успіху. Шлях до популярності у Facebook зайняв більше часу через побоювання, що Google зробить схожий продукт, і проект може не відбутися.

Найбільший ризик – не ризикувати. У світі, який змінюється дуже швидко, єдина стратегія, яка гарантовано зазнає невдачі, – це не ризикувати.

Марк Цукерберг

6. Не вірте в безумовний успіх

Амансіо Ортега
Засновник Zara і Inditex. № 6 у списку Forbes. Статки-70 мільярдів доларів.

Історія Ортеги – яскрава ілюстрація того, як піти від бідності і стати одним з найбагатших людей світу. У 13 років він кинув школу, так як грошей не вистачало і треба було йти працювати. Почавши з посади посильного в магазині сорочок, Ортега зумів створити імперію Inditex, яка спеціалізується на «швидкій моді».

Штаб-квартира бренду знаходиться в невеликому місті Ла-Корунья в Іспанії. У свої 82 роки Ортега ходить в офіс майже кожен день, спілкується зі співробітниками і вислуховує їх ідеї. А бізнес повністю орієнтований на побажання клієнтів.

Найгірше, що можна зробити, – стати самовдоволеним. Успіх ніколи не гарантований. Я ніколи не дозволяю собі задовольнятися тим, що зробив, і завжди намагався прищепити це всім навколо мене.

Амансіо Ортега

7. Не бійтеся конкуренції, вивчайте суперників

Карлос Слім Елу
Інвестор. № 7 у списку Forbes. Статки-67,1 мільярда доларів.

Свій перший мільйон бізнесмен зробив у 17 років. Це стало можливим завдяки тому, що інвестувати він почав в 10 років — не без допомоги батька. Його порадам Карлос Слім Елу слід пам’ятати про те, що Real Stories of How Leaders Deal with Risk and Change досі, в чому сам не раз зізнавався.

На його думку «конкуренція робить вас краще завжди, навіть якщо конкурент перемагає». Він радить змагатися на найвищому рівні, щоб зрозуміти, наскільки ви можете бути хороші.

Подумайте про спортсмена. Він може бути дуже хороший у своєму будинку, але не настільки, як його сусіди. Щоб це зрозуміти, потрібно вийти за межі будинку.

Карлос Слім Елу

8. Цінуйте помилки

Чарльз Кох

Співвласник компанії Koch Industries. Ділить з братом 8-е місце в списку Forbes. Статки-60 мільярдів доларів.

На думку Чарльза Коха, більшість інновацій з’являється методом проб і помилок. Причому в останніх теж є сенс, навіть якщо це шкодить справі. Ви просто не спробуєте нічого нового, якщо будете уникати провалів.

Якщо ви думаєте, що експериментуєте, і у вас ніколи не буває невдач, ви насправді не експериментуєте.

Чарльз Кох

9. Пам’ятайте, що можете контролювати не все

Девід Кох

Співвласник компанії Koch Industries. Ділить з братом 8-е місце в списку Forbes. Статки-60 мільярдів доларів.

У 1992 році у Девіда Коха виявили онкологічне захворювання. Незважаючи на лікування, хвороба раз по раз поверталася. Протягом багатьох років підприємець спонсорував дослідження, присвячені боротьбі з раком.

Знаєте, коли протистоїш раку, все інше здається досить легкою битвою.

Девід Кох

10. Не плутайте чужі очікування зі своїми

Ларрі Еллісон
Голова корпорації Oracle. № 10 у списку Forbes. Статок-58,5 мільярда доларів.

Майбутній мільярдер мав намір стати лікарем. Його сім’я, вчителі, дівчина хотіли, щоб Ларрі Еллісон отримав цю професію, але той кинув долікарську школу. Пізніше, коли чоловік почав займатися програмуванням, дружина пішла від нього, пославшись на те, що у нього немає амбіцій. І розлучення стало поворотним моментом.

В черговий раз я не зміг виправдати очікування інших. Але на цей раз я не був розчарований в собі через те, що не зміг стати тим, ким вони вважали мене. Їхні мрії та мої мрії були різними. Я ніколи більше не буду їх плутати.

Ларрі Еллісон

Наукові джерела:
5 Time-Tested Success Tips From Amazon Founder Jeff Bezos, source
Twitter.com, source
Warren Buffett’s best investing advice for beginners, source
Business Icon Bernard Arnault Reveals His Most Important Mentor, Biggest Mistake In Q&A, source
Facebook’s Zuckerberg: If I Were Starting A Company Now, I Would Have Stayed In Boston, source
5 success tips from a multibillionaire who went from rags to riches, source
No Fear of Failure: Real Stories of How Leaders Deal with Risk and Change, source
, source