Авто

Ілон Маск пояснив крах свого Starship дурною помилкою

Starship

Раніше на цьому тижні компанія SpaceX здійснила другий запуск космічного корабля Starship на велику висоту і вдруге зазнала невдачі при спробі посадити його, в результаті чого прототип феєрично вибухнув. За словами Ілона Маска, причиною невдачі стала дурна помилка.

Прототип Starship SN9 успішно піднявся на потрібну висоту в 10 кілометрів, а потім повинен був акуратно приземлитися в місці зльоту. Однак при наближенні до землі щось пішло не так – корабель просто впав на бік і моментально вибухнув.

Читайте також:  Hyundai опублікував перші фотографії нового електромобіля

Як з’ясувалося, команда SpaceX зробила помилку в послідовності дій, що і призвело до невдачі операції.

У бесіді з користувачем під ніком Everyday Astronaut в Twitter глава SpaceX Ілон Маск заявив наступне:

“З нашого боку було нерозумно не запустити всі три двигуни і відразу вимкнути один, оскільки для посадки потрібні тільки два”, – написав Ілон Маск.

Якби всі три двигуни Raptor, встановлені в прототипі, були запущені, це дозволило потім вибрати два, які скорегували б положення ракети для м’якої посадки.

Ілон Маск вже заявив, що вони обов’язково візьмуть це до уваги при підготовці тестового польоту десятого за рахунком прототипу Starship. Нагадаємо, що цей корабель розробляється для польотів на Місяць і Марс з можливістю перевозити сотню пасажирів.