Невдачі

10 причин, чому у вас нічого не виходить

Головна причина, чому нам не вдається домогтися бажаного, ховається в нас самих. Ми своїми руками знищуємо те, що наближає нас до мрії. Варто розібратися, як і чому ми це робимо і як можна вийти з цього порочного кола.

Всі ми колись зазнавали невдачі. На то може бути безліч причин, але, якщо говорити відверто, у більшості випадків всі вони зводяться до одного: коли життя пропонує нам якісь можливості, ми прагнемо уникнути тиску і труднощів, які пов’язані з просуванням вперед. Набагато легше відразу змиритися з поразкою: мало що вас чекає на шляху до мрії?

І ось 10 основних причин невдач, які являють собою цілі стратегії уникання роботи над собою. Слідуючи цим стратегіям, ми неодмінно дійдемо до провалу. Читайте і плачте.

1. Ви боїтеся виділятися

Будь-яке суспільство стежить за кожним своїм членом, щоб він не демонстрував зайву впевненість у собі.
Ральф Уолдо Емерсон, американський есеїст, поет і філософ

Люди не люблять, коли інші змінюються або роблять те, що змушує їх відчути себе некомфортно. Коли ви кидаєте собі виклик на шляху до свого ідеалу, навколишні сприймають це як загрозу свому внутрішньому балансу. Успіх інших змушує їх замислитися про власні невдачі і марно розтрачений потенціал. Це досить неприємно, тому більшість людей відреагує на ваші дії агресією.

успіхи і невдачі

Це правда життя. Якщо ви хочете досягти чогось видатного, чогось, що виділить вас на тлі всіх інших, вам доведеться зрозуміти, що ви інший, і навчитися з цим жити. Люди будуть називати вас дивним, пришелепкуватим, егоїстичним, зарозумілим, безвідповідальним, неприємним, дурним, грубим, поверхневим, невпевненим у собі, товстим і некрасивим. Вас будуть намагатися повернути до реальності», змусити вести себе як «нормальна» людина. Можливо, найбільш близькі будуть з вами найбільш жорстокі. Якщо ви не будете впевнені в своїх ідеях і бажаннях, то далеко ви не підете.

2. Вам не вистачає завзятості

У 2009 році Карл Марлантес нарешті опублікував роман «Маттерхорн», заснований на власних спогадах про війну у В’єтнамі. Книга стала бестселером. New York Times назвала її «одним з найглибших і вражаючих творів про війну». На думку автора «Падіння „Чорного яструба“» Марка Боудена, «Маттерхорн» — це сама велика книга про В’єтнамську війну.

Як Марлантес прийшов до такого успіху? Цілих 35 років він домагався, щоб його книгу опублікували. Це більше половини всього його життя. Він переписував рукопис шість разів. У перші два десятиліття після написання книги видавці відкидали роман, ледве прочитавши його.

Таких історій чимало. Згадайте Уолта Діснея, якого вважали безталанним. Двадцять років він умовляв Памелу Треверс погодитися на її екранізацію книги.

Більшість з нас дуже швидко здається на шляху до заповітної мети. А адже практично кожна історія успіху — це також історія про наполегливість і боротьбу. Ніщо дійсно варте не дається легко.

3. Вам не вистачає скромності

Тільки не плутайте скромність з сором’язливістю. Багато людей, ледь досягнувши чогось, починають вважати себе експертами у своїй справі. Скромність ж передбачає розуміння того, що ви знаєте далеко не все.

Справді великі люди знають, що нічого не знають.

Цікаво, що розповідати про свій успіх найбільше люблять люди, чиї досягнення не являють собою чогось надприродного. Саме вони часто стають коучами і починають вчити всіх і вся, як досягти високих результатів у своїй справі. І навпаки, люди, які «зробили самі себе», домоглися прориву в своїй індустрії, зазвичай мало говорять про те, як їм вдалося це зробити. Вони або применшують свої досягнення, або просто не згадують про них. Замість цього такі люди визнають, що роблять помилки, відкрито говорять про свої слабкості і про те, чого їм ще належить навчитися.

4. У вас не виходить налагоджувати зв’язки і вибудовувати міцні відносини

У сучасному світі вкрай важливий навик спілкування з людьми. Проводяться навіть окремі тренінги по освоєнню нетворкінгу. У деяких індустріях без мистецтва налагоджувати зв’язки просунутися вкрай складно (наприклад, в музичній індустрії). Крім того, потрібно просто вміти просити у людей допомоги. Однак іноді наш страх, невпевненість у собі або, навпаки, зарозумілість заважає нашому спілкуванню з іншими людьми і змушують випускати цінні можливості, які могли б змінити все наше життя.

66% найманих на роботу співробітників знають когось з компанії, в якій будуть працювати. Але навіть поза ділового спілкування прагнення до ізоляції може звести нанівець всі ваші зусилля. Крім того, воно часто приводить до депресії. Вміння вибудовувати міцні стосунки також тісно пов’язано зі здатністю зустрічати потрібних людей і плідно взаємодіяти з ними.

5. Ви швидше будете сперечатися, ніж послухаєтеся чиєїсь поради

Бажання довести, що ви маєте рацію, замість того щоб самовдосконалюватися, — це гарантований шлях до провалу. Щоб досягти успіху, потрібно наслідувати циклу, в якому обов’язково присутній зворотній зв’язок: спробуйте зробити щось → отримаєте зворотний зв’язок за результатами → вийміть з нього корисну інформацію → спробуйте щось нове.

Люди, які швидше помруть, ніж переглянуть свою позицію, часто руйнують цей ланцюжок і не приймають зворотний зв’язок. Тому вони ніколи не зміняться.

Це не означає, що ми повинні прислухатися до всіх порад, які нам дають. Сенс в тому, щоб враховувати інформацію, яка надходить до нас як зворотний зв’язок, незалежно від того, чи вважаємо ми її корисною або ні. Не варто прагнути в що б те не стало відстояти свою позицію, тільки щоб виглядати так, як ніби ви увесь цей час були праві.

Люди, які страждають від цієї проблеми, зазвичай дуже розумні і вкрай невпевнені в собі. Це погана комбінація. Чим розумніша людина, тим довше вона буде раціоналізувати свої провали і знаходити собі виправдання. Вона використовує весь свій інтелект на вибудовування захисного механізму для свого крихкого его.

6. Ви занадто багато відволікаєтеся

Перевіряємо стрічку новин «ВКонтакті», Facebook, залазимо в поштову скриньку, знову Facebook, «ВКонтакті», який крутий комікс, ділимося ним на Facebook, знову перевіряємо пошту, відповідаємо на повідомлення «ВКонтакті», ух ти, картиночки з котиками, і ділимося ними, повторюємо з самого початку.

Впізнали себе?

Це не те, на що варто витрачати свій час, правда?

7. Ви не берете на себе відповідальність за те, що з вами відбувається

Постійно знаходите для себе виправдання? Так ви не просунетеся вперед. Щоб вирішити проблеми, вам потрібно взяти своє життя під контроль. Але ви не зможете взяти життя під контроль, якщо не візьмете на себе відповідальність за неї. Отже, якщо ви не візьмете на себе відповідальність, вас чекає провал.

Так, дуже заманливо скинути провину за те, що відбувається на зовнішні фактори, наполягати, що ви не могли нічого вдіяти, що ви не винні, він сам прийшов. Але, може бути, все-таки варто дати собі уявного ляпаса і тверезо оцінити свій внесок у поточне становище? Чим швидше ви це зробите, тим швидше можна буде виправити.

8. Ви не вірите в те, що успіх можливий

Щоб перемогти, потрібно вірити у можливість перемоги. Це не пов’язано з самотвердженням, і в цьому немає нічого надприродного. Ваші підсвідомі уявлення про ваших можливостях позначаються на реальній продуктивності. Наприклад, дослідження 1 Self-Deception and Its Relationship to Success in Competition, показало, що спортсмени, що мають хоч і не відповідаюче дійсності, але позитивне уявлення про свої здібності, продемонстрували кращі результати, ніж спортсмени з більш реалістичним або песимістичним настроєм.

Крім того, люди, які переоцінюють свої можливості, набагато легші на підйом. Їм простіше почати діяти. А коли ви вчитеся на своїх помилках, в кінці кінців ви приходите до успіху. Тому іноді трохи ілюзій може служити вам на благо.

9. Ви боїтеся бути небайдужим

Багато людей підхоплюють вірус байдужості. Їх нічого по-справжньому не надихає. Такі люди не вирішуються повністю присвятити себе якійсь справі, проекту або цілі. Багато з них дуже швидко кидають почате. Інші просто втрачають інтерес. А багатьом не вистачає сил навіть почати.

Хронічна байдужість — це підступний захисний механізм. Він підриває мотивацію і натхнення, які необхідні, щоб від нього позбутися. Так людина потрапляє в порочне коло.

На несвідомому рівні багато людей бояться всіма силами братися за якусь справу, бо розуміють, що можуть зазнати невдачі. Ця невдача може викликати в них потік думок, до якого їх психіка зовсім не підготовлена: питання про власну значимість, компетенцію, питання про те, чи варті ви любові і так далі.

Зазвичай люди, що використовують даний механізм, позбавляються від нього тільки тоді, коли в їх житті трапляється нова емоційно напружена ситуація, з якою їм вдається впоратися.

10. У глибині душі ви вважаєте, що не заслуговуєте того, чого хочете

Рухаючись по наростаючій, ми підійшли до основної причини невдач, яка часто ховається за вищеописаними. Це впевненість в тому, що ви недостойні того, що хотіли б отримати.

Багато (або навіть більшість) з нас придушили свої самі неприємні відчуття і уявлення про себе, але від цього вони нікуди не зникли. Ці уявлення складалися по-різному: над кимось знущалися в школі, кому-то вчителі або батьки постійно повторювали, що він нічого не доб’ється у житті, когось за їх здатності не любили ровесники. Все це відкладає відбиток, від якого важко позбутися. У результаті сама думка про досягнення високих результатів часто викликає у нас дискомфорт.

Якщо ми відчуваємо, що щось не належить нам по праву, ми завжди знаходимо спосіб позбутися від цього.

Недоліки і переваги високого становища змушують одних відчувати себе королями, а інших — шахраями. Іноді, коли ми наближаємося до успіху, у нас починає говорити всім знайомий внутрішній голос, «годуючий» наші страхи і невпевненість в собі, поки ми не зруйнуємо все, чого досягли. Це можуть бути відносини з самим кращим з людей, яких ми зустрічали, робота мрії, яку ми не наважуємося почати, унікальна можливість зайнятися творчістю, яку ми обмінюємо на більш практичні заняття.

Що б це не було, потаємні страхи виходять на поверхню і знаходять спосіб зруйнувати те, до чого ви так прагнете. Точніше, змушують вас зруйнувати це.

Ось вона, сама сувора істина, що лежить за нашими невдачами. Вся справа тільки в вас самих. Більше в цьому рівнянні немає нікого. І поки ви це заперечуєте, ваш страх нікуди не дінеться. Він буде невидимим бар’єром, що відділяє вас від щастя. Ви будете постійно битися об нього, але зламати не зможете. Вихід є, але вам доведеться бути готовим до болю і страждань. Інакше ви не зможете подивитися в очі тому, що заважає вам досягти цілей. Ви будете знову і знову стикатися з тими ж проблемами. Раз за разом, поки не будете готові визнати, що вони існують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *