Технології

Експерти розповіли про новий вид шахрайства в Telegram

Telegram

Телефонне шахрайство існує не перший рік, але з розвитком технологій зловмисники перестали обмежуватися звичайним голосовим зв’язком.

Новий бот для месенджера Telegram, що з’явився в Інтернеті, потенційно може значно ускладнити користувачам можливість розпізнати недобросовісні вхідні дзвінки.

За даними видання “Коммерсант” з посиланням на заяву голови відділу інформаційної безпеки “СерчИнформ” Олексія Дрозда, новий платний бот дозволяє шахраям підміняти номери вихідних викликів і змінювати голос під час розмови.

Читайте також:  Інсайдери назвали ціну і нові подробиці VR-гарнітури Apple

Таким чином, ідентифікувати абонента через месенджер стає складніше, а схеми обману використовуються все ті ж, що і при звичайних дзвінках. За словами заступника керівника центру реагування на інциденти інформаційної безпеки Group-IB Ярослава Каргальова, той, хто телефонує може видати себе за родича, друга або роботодавця жертви.

З іншого боку, сервісами підміни номера користуються не тільки шахраї. Попит на таку послугу в 2020 році виріс і серед звичайних громадян, і у легального бізнесу. В першу чергу така необхідність виникла на тлі високої популярності онлайн-замовлень. Так, заміна номера дозволяє убезпечити клієнтів і співробітників компанії від небажаних дзвінків після надання послуги.

Читайте також:  Google «прокачає» режим багатозадачності в Android 12

Експерти також відзначають, що співпраця розробників бота з правоохоронними органами може допомогти в затриманні зловмисників, оскільки творці програми здатні фіксувати реальні телефонні номери всіх учасників розмови.