Економіка

Уряд частково скасував мораторій на податкові перевірки бізнесу

Міністерство фінансів України

Помірний дозвіл на проведення деяких видів податкових перевірок – це не збільшення тиску на бізнес, а відновлення спроможності забезпечити рівні умови ведення бізнесу для всіх, підкреслюють у Мінфіні.

Кабінет міністрів України скоротив терміни дії мораторію на проведення деяких видів податкових перевірок. Про це, передає прес-служба Мінфіну з посиланням на відповідну постанову уряду.

Згідно з документом будуть відновлені зупинені або незакінчені перевірки, розпочаті до введення мораторію.

Також відновляться перевірки підприємців, які за даними аналітичної системи проводять ризикові операції та щодо тих, хто знаходиться в обробці Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідувань опублікованих в ЗМІ фактів можливих корупційних дій чиновників.

Читайте також:  В Україні в лютому зросла зарплата - Держстат

Повертаються документальні перевірки щодо дотримання граничних термінів надходження товарів за імпортними операціями і / або валютної виручки за експортними операціями.

Крім того, Кабмін дозволив проводити позапланові документальні перевірки необхідність яких виникла в результаті скарг на дії або бездіяльність контролюючих органів щодо незаконного нарахування грошових зобов’язань платників податків.

Також в прес-релізі уточнюється, що відновлення податкових перевірок не торкнеться фізосіб-підприємців: мораторій щодо них залишається в силі.

“З кожним днем ​​відсутність контролю з оплати податків з боку держави стає все деструктивнішим не тільки для бюджету, але і для бізнесу, який працює чесно”, – прокоментувала заступниця міністра фінансів Світлана Воробей часткове відновлення податкових перевірок.