Технології

Новий вірус атакував суперкомп’ютери по всьому світу

Вірус

Експерти компанії ESET опублікували звіт, присвячений виявленню нового комп’ютерного вірусу. Незважаючи на невелику за мірками свого класу «вагу», шкідливе ПЗ вже провело ряд масштабних атак на суперкомп’ютери по всьому світу.

При цьому вразливими виявилися не тільки Windows-сервери, але і пристрої під управлінням Linux, BSD і Solaris.

Шкідлива програма, що отримала назву Kobalos, згідно зі звітом ESET, надає зловмисникам віддалений доступ до файлової системи, дає можливість запускати Термінальні сеанси і дозволяє здійснювати проксі-з’єднання з іншими серверами, які також заражені вірусом.

Читайте також:  Нова версія WhatsApp виправить дратівливий недолік месенджера

Від злому вже постраждали науково-дослідні та університетські мережі в Європі. Крім того, атаці піддалися великий азіатський Інтернет-провайдер, північноамериканський постачальник антивірусних продуктів, а також кілька приватних і урядових серверів.

“Ми назвали цю шкідливу програму Kobalos через крихітний розмір коду і безліч хитрощів. У грецькій міфології кобалоси-це маленькі пустотливі істоти, які лякають смертних і навіть примудрилися пограбувати Геракла. Треба сказати, що такий рівень складності рідко зустрічається у шкідливих програмах для Linux”, — заявив експерт ESET Марк-Етьєн Левейле.

вірус

Фахівці відзначили, що в більшості систем, атакованих Kobalos, протокол захищеного зв’язку (SSH) стає відкритим для крадіжки облікових даних.

Читайте також:  SpaceX оголосила число користувачів супутникового інтернету Starlink

Для їх захисту рекомендується налаштувати двофакторну аутентифікацію для підключення до SSH-серверів. Про випадки зараження призначених для користувача пристроїв експерти не повідомили.