Технології

«Потрібно трохи попрацювати над посадкою». SpaceX знову розбила космічний корабель [ВІДЕО]

Starship

Завершивши випробування пасажирського човника Crew Dragon, компанія SpaceX переключила свою увагу на запуск космічного корабля Starship, за допомогою якого Ілон Маск планує доставляти людей на місяць і Марс. Цього разу в небо піднявся вже дев’ятий за рахунком прототип “зорельота” – але щось пішло не так.

Під час випробувань на стартовому полігоні в Техасі космічний корабель успішно злетів і піднявся на запрограмовану висоту 10 кілометрів над поверхнею Землі.

Читайте також:  Microsoft потролила Apple iPad Pro в новій рекламі

Потім Starship SN9 повинен був перевернутися у вертикальне положення і перейти в режим для посадки. Але апарат так і не зміг коректно вирівняти своє положення в повітрі і вибухнув, завалившись набік біля самої землі.

Хоча підсумок запуску SN9 виявився аналогічним грудневому, SpaceX розглядає черговий невдалий випробувальний політ як»крок вперед”. Глава SpaceX Ілон Маск заявив, що у Starship ще «сотні місій», які йому належить виконати, перш ніж ракета зможе здійснювати пасажирські рейси.

“Це був відмінний політ, але потрібно ще трохи попрацювати над посадкою”, — зазначив в ході трансляції запуску головний інженер з інтеграції SpaceX Джон Інспрукер.

Читайте також:  Тім Кук назвав найбільш продавану модель iPhone

Дата польоту десятого за рахунком прототипу Starship буде оголошена компанією пізніше.