Авто

MINI відмовиться від оббивки зі шкіри заради екології

Mini

Марка MINI перестане використовувати натуральну шкіру для оббивки салонів майбутніх моделей. На думку шеф-дизайнера Олівера Хейлмера, без неї можна обійтися вже зараз, зберігши всі цінності бренду, в тому числі необхідний рівень преміальності.

Відмова від натуральної шкіри, на думку Хейлмера, — ключовий фактор переходу до так званої природозберігаючої економіки. “Нам вона більше не потрібна, тому що ми не вважаємо її використання екологічним, — заявив головний дизайнер марки в інтерв’ю Autocar — можна створювати сучасні, висококласні продукти і без шкіри».

Читайте також:  Toyota показала перше зображення нового електромобіля

Все це-частина нової стратегії, в рамках якої машини стануть більш «простими і зрозумілими», а для цього згодяться і матеріали з вторсировини.

Вже зараз текстиль для оббивки сидінь в моделях MINI на 100 відсотків складається з переробленої сировини; підкладка — на 70 відсотків. А в майбутньому таких матеріалів стане більше. Однак і це ще не все: в MINI також оцінюють перспективи функціональних природних матеріалів, наприклад, коркового дерева.

І перші кроки в цьому напрямку зробив концепт Urbanaut. Втім, сама ідея тут дещо ширше: компанії намагається наблизити естетику машин до домашніх інтер’єрів.

Експерименти з використанням органіки або переробленого сміття для створення деталей машин проводять всі великі автовиробники, так як це допоможе знизити «вуглецевий слід» від виробництва.

Читайте також:  У Норвегії 85% ринку зайняли електрокари

Так, Mazda робить оббивку сидінь з суміші термопластика і бавовни; Ford виготовляє пластик з шкірки і насіння томатів, а також кавових зерен; Volvo використовує вторсировину: перероблені рибальські мережі і старі пляшки; Porsche — композити з волокон льону і конопель.