Авто

На 135 тисячах Tesla раптово відключається екран. Їх відправлять в ремонт

Tesla Model X

Компанія Tesla погодилася відправити в ремонт 134 951 автомобіль Model S і Model X, проданий в США з 2012 по 2018 роки, повідомляє Reuters. Причиною відкликання став сенсорний екран мультимедійної системи, який може раптово відключитися і створити ризик виникнення аварійної ситуації.

Tesla не відразу погодилася провести акцію. Ще 13 січня Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) направило в компанію лист, в якому заявило, що збої в тачскріні – дефект, пов’язаний з безпекою. У зв’язку з цим відомство зажадало відправити в сервіс 158 тисяч Model S і Model X.

Читайте також:  Найпотужніший BMW M знявся у кліпі. І він дуже дивний

Експерти відзначили, що через відключення Media control unit (MCU) водій електрокара перестає бачити зображення з камери заднього виду і не може управляти системою захисту від запотівання лобового скла, що призведе до «погіршення видимості в непогожу погоду». Крім цього, губляться звукові та візуальні оповіщення, а також можливість контролювати роботу автопілота.

Найчастіше автовиробники погоджуються провести добровільне відкликання, перш ніж отримають офіційну вимогу від NHTSA, однак Tesla спробувала оскаржити висновок експертів. Раніше в компанії заявили, що в курсі проблеми, але порадили водіям у разі «глюків» дисплея озиратися через плече і використовувати дзеркала заднього виду, а також вручну протирати лобове скло.

Читайте також:  Електрокар Hyundai Ioniq 5 став автомобілем року у Німеччині

У NHTSA аргументи Tesla визнали непереконливими і зажадали дати відповідь на офіційний запит до 27 січня. В результаті виробник електрокарів все ж погодився провести акцію, проте виключив з неї електрокари з новими процесорами «мультимедійки», випущені після 2018 року.

У листопаді минулого року Tesla довелося відправити в ремонт 9537 Model X і Model Y через обшивку даху, яка відвалюється і проблеми з підвіскою. Власники електрокарів масово скаржилися не тільки на обшивку, але і на цілі шматки даху, які можуть відлетіти прямо на ходу і зачепити автомобілі, що їдуть ззаду.