Технології

Комп’ютер Apple 1976 року випуску продають за $ 1,5 мільйона

Стів Джобс

Як правило, цифрова техніка падає в ціні незабаром після релізу: смартфони і комп’ютери швидко застарівають, поступаючись місцем більш продуктивним моделям. Але коли мова йде про рідкісні або ексклюзивні пристрої, ситуація змінюється.

На аукціоні eBay з’явився незвичайний лот-повністю робочий комп’ютер Apple 1 зразка 1976 року, зібраний вручну засновниками легендарної компанії.

Нинішній власник раритету, який виставив його на продаж, стверджує, що комп’ютер має сертифікат справжності.

Читайте також:  Apple готує масштабне оновлення популярного ноутбука

Іншими словами, цей екземпляр був одним з 50 пристроїв, проданих Стівом Джобсом компанії Byte Shop-одному з перших у світі комп’ютерних магазинів. В описі товару зазначено, що ПК знаходиться в повністю робочому стані і поставляється в дерев’яному корпусі Byte Shop KOA з оригінальним блоком живлення.

Apple 1

Apple 1 оснащений 8-бітним мікропроцесором MOS 6502 з тактовою частотою 1 МГц і 4 КБ оперативної пам’яті, обсяг якої можна збільшити до 8 або 48 КБ за допомогою слота розширення. У 1976 році було випущено всього 200 таких комп’ютерів. В якості монітора в комплекті з ПК поставляється ламповий телевізор Sony TV-115.

Читайте також:  Motorola випустить бюджетний смартфон з 90-герцовим екраном і містким акумулятором

У 2010 році аналогічна модель Apple-1 була продана за $210 000, а в 2014-му — вже за $905 000. Цікаво, що близько двох років тому власник раритету виставив його на торги за $1,75 мільйона, але так і не знайшов покупця, готового розлучитися з такою сумою. Можливо, цього разу йому пощастить більше.