Технології

Нова версія iOS вирішить головну проблему Face ID в 2021-м

iOS 14.5

Компанія Apple випустила першу бета-версію iOS 14.5 для розробників. Найбільш значущими змінами в новій ревізії мобільної ОС стали оновлені функції для поліпшення конфіденційності, програмний апгрейд голосового помічника Siri і довгоочікувана підтримка ігрових контролерів. Крім того, в прошивці з’явилася давно обіцяна можливість розпізнавання обличчя власника в медичній масці — правда, з однією додатковою умовою.

Протягом усього періоду пандемії користувачі iPhone X і новіших смартфонів бренду не раз повідомляли про незручності, пов’язані з роботою Face ID при носінні масок, які часто доводиться знімати при спробі оплатити покупки безконтактним способом.

Читайте також:  Розумний вентилятор зібрав на Kickstarter $ 1,5 мільйона

В iOS 14.5 ситуація зміниться — але тільки при наявності у власника смартфона розумних годин Apple Watch. Пов’язаний з iPhone носиться гаджет зможе замінити Face ID-після розблокування екрану годинника вони підтвердять потрібну дію на смартфоні і подадуть тактильний сигнал, повідомляючи про успіх операції.

Ще одним важливим нововведенням стала вимога до розробників додатків-тепер вони повинні отримувати від користувача згоду на відстеження його дій для підбору персоналізованої реклами.

Крім того, в системному меню гаджетів Apple з’явиться список таких програм з можливістю ручного зміни поточних налаштувань приватності.

В iOS 14.5 і iPadOS 14.5 реалізована підтримка новітніх ігрових контролерів Xbox і Playstation, а також можливість набрати номер будь-якого з контактів за допомогою Siri в екстрених випадках.

Читайте також:  Пошук контенту на YouTube став простішим і зручнішим

Додатково Apple поліпшила функціональність сервісу CarPlay і розширила географію роботи режиму Dual Sim в регіонах з підтримкою мереж 5G.

На фірмових планшетах також з’явилося розпізнавання рукописного введення для португальської, французької, італійської, німецької та іспанської мов.

Очікується, що публічні бета-версії iOS 14.5 і iPadOS 14.5 будуть доступні для установки протягом найближчих декількох тижнів.