Авто

Tesla Model S і X навчили самостійно вмикати задню передачу

tesla model s

Минулого тижня Tesla оновила Model S і Model X. Моделі майже не змінилися зовні, але отримали переглянутий інтер’єр і потужну силову установку. Виявилося, що електрокари також наділили незвичайною функцією: вони зможуть самостійно включати задню передачу.

Найпомітнішим нововведенням в салоні оновлених Model S і Model X став “штурвал”, яким замінили традиційне кермо. Шанувальники марки висловили побоювання, що з таким кермом електрокари можуть не випустити на ринок, а також звернули увагу на відсутність звичних елементів управління.

Читайте також:  Mazda перетворила CX-30 в електромобіль

На питання про те, як здавати назад, глава Tesla Ілон Маск відповів у своєму Twitter. Він розповів, що з оновленням автомобілі навчилися вгадувати потрібний напрямок руху і автоматично перемикатися між режимами. Для цього вона використовує дані навігатора, а також камери кругового огляду, які «бачать» перешкоди.

Однак можливість ручного перемикання електрокарам все ж залишили: у разі слабкого сигналу GPS або при поганому освітленні водій зможе самостійно переключити передачу, використовуючи сенсорний екран мультимедійки.

Як і нестандартне кермо, нововведення може обернутися проблемами для Tesla. Видання Motor Trend вже звернулося в Національну адміністрацію безпеки дорожнього руху (NHTSA) з питанням, чи можна випускати на дороги автомобіль без селектора передач, але поки не отримало відповіді.

Читайте також:  Toyota Proace знову вийде на український ринок

Tesla представила Model S і Model X отримали перше серйозне оновлення з 2012 року. Обидва електрокари отримали силову установку Plaid, що складається з трьох моторів і розвиває 1034 кінські сили.

Джерело: Motor Trend, Elon Musk / Twitter