Політика

Кулеба оцінив статус особливого партнерства України поза НАТО

Дмитро Кулеба

Статус особливого партнера поза НАТО, на відміну від партнерства в НАТО, не передбачає ніяких гарантій безпеки, зазначив глава МЗС.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба засумнівався в доцільності переговорів України з США щодо отримання статусу особливого партнера поза Організацією Північноатлантичного договору (НАТО). Про це в понеділок, 1 лютого, глава дипвідомства заявив в ефірі телеканалу ICTV.

“Ніякі офіційні переговори з цього питання не проводяться. Ця тема є предметом обговорень в соціальних мережах і на різних експертних форумах. Ми не відкидаємо можливості будь-яких статусів і форматів, якщо вони дійсно мають додану вартість, але займатися просто фетишизацією різних статусів – зайве”, – сказав Кулеба.

Читайте також:  Укладання Північного потоку-2 почалося у водах Данії

На думку міністра, Україна повинна стати партнером США в НАТО, а не поза ним.

“Я не виступаю категорично проти цього статусу. Я просто не впевнений, що саме цей статус вкрай необхідний. Я хочу, щоб Україна стала союзником США в НАТО, а не поза НАТО. Україна має чітку мету – повноцінне членство в НАТО. На шляху до цього членства треба отримати план дій щодо членства. Тому треба рухатися цим шляхом”, – сказав він.

Крім того, Кулеба зазначив, що статус особливого партнера поза НАТО, на відміну від партнерства в НАТО, не передбачає ніяких гарантій безпеки.