Технології

Штучний інтелект буде вимикати вітрогенератори, якщо поруч пролітає рідкісний птах

вітрогенератор

Одна з головних проблем вітряних електростанцій полягає в тому, що вони небезпечні для птахів. Незважаючи на те, що у багатьох з них надзвичайно гострий зір, при пошуку видобутку (коли птах дивиться вниз) у неї утворюється «сліпа зона», через яку вона може зіткнутися з лопатою турбіни. Для вирішення цієї проблеми інженери розробили робота на основі штучного інтелекту (ШІ), який буде зупиняти вітрогенератор, якщо попереду летить рідкісний птах.

Інтелектуальні камери IdentiFlight вже пройшли ряд випробувань, і як укладають вчені в своєму дослідженні, такі прилади можуть привести до значного зниження смертності птахів. Тести пристрою проходили в вітроенергетичному комплексі Top of the World у Вайомінгу, США.

Читайте також:  Аналітики розкрили доходи найприбутковіших мобільних ігор в травні

Під час випробувань вчені порівняли кількість загиблих орлів на ділянці з IdentiFlight і в контрольній зоні без камери, яка знаходилася в 15 кілометрах. Результати показали, що рівень смертності знизився на 82%!

“Ця технологія потенційно може зменшити конфлікт між енергією вітру та збереженням хижих птахів. Хоча система скоротила число загиблих, вона все одно не є панацеєю, її ефективність може бути поліпшена, якщо розглядати її в поєднанні з іншими заходами щодо пом’якшення наслідків», — зазначають автори роботи.

Система IdentiFlight поєднує штучний інтелект з високоточними оптичними технологіями для виявлення орлів та інших охоронюваних видів птахів. Програмне забезпечення обробляє зображення для визначення положення, швидкості, траєкторії та виду птиці протягом декількох секунд після виявлення. Сам “захоплення” тварини відбувається на відстані кілометра. На даний момент IdentiFlight має 47 мільйонів зображень охоронюваних видів у своїй базі даних.

Читайте також:  Китайська CATL представила перші натрій-іонні акумулятори для електромобілів

Джерело: Electrek